RadioNewsLetter - Wydanie 299

Numer wysłany 2006-11-14


Drodzy czytelnicy

Za tydzień 300. wydanie, a ja mam przyjemność przedstawić Wam debiutanta na łamach RNL. Jacek Kapela, z CR Media Consulting będzie nam, co jakiś czas, przybliżał "handlowe" strony branży radiowej.

Zapraszam do lektury i życzę pogodnego tygodnia.

serdecznie pozdrawiam

alina

Wizytówka: Kamila Ceran – Radio Zet

Szef Informacji

Od zawsze w Radiu Zet. Po drodze miałam z Piotrem Milewskim mniej więcej roczny epizod współpracy z radiem japońskim, którego nazwy niestety nie pamiętam. Audycja nazywała się ‚Across the View’ i występowaliśmy w niej jako europejskie ciekawostki. A w Radiu Zet najpierw byłam depeszowcem (pierwszym z pierwszego oficjalnego naboru, do tej pory jestem dumna z wygranej w tym konkursie), potem korespondentem zagranicznym we Francji, potem znowu depeszowcem i od 2001 szefem informacji.

Świat według njusrumu…

Mówi się: nieobecni nie mają racji. Głupie stwierdzenie. Nieobecni często mają dystans, którego brakuje obecnym, dlatego powinni być wysłuchani. Profesor Marek Safjan w rozmowie z Gazetą Wyborczą stanowczo ostrzega: ‚zabraniam mówienia: IV Rzeczpospolita. To jest nieuprawniona nazwa’. Ex ‚mędrzec’ Trybunału Konstytucyjnego zawsze ostatnio stał w opozycji do braci, choć znają się dobrze ze studiów. Szkoda, że tak daleko padają wykształcone jabłka od uczelnianej jabłoni.

Krótko o singlach: U2 – Window In The Skies

Wszystko na to wskazuje, że już mamy przedsmak kolejnej płyty irlandzkiego kwartetu (Window In The Sky), która ma ukazać się na początku przyszłego roku. Przy okazji to nagranie będzie także zamykać wydawnictwo U2 – 18 – premiera 20 listopada. Przyznam szczerze, że po zapoznaniu się z połączonymi siłami U2 i Green Day’a zaostrzył mi się apetyt na następne nowe propozycje Bono i kolegów.