RadioNewsLetter - Wydanie 344

Numer wysłany 2007-11-21

Drodzy czytelnicy Mile tłoczno jest w dzisiejszym RNL. Trochę wyznań, trochę tęsknot... refleksji. Poprosiliśmy Leszka Kozioła, na co dzień zarządzającego trzema spółkami, aby opowiedział nam, jak wygląda jego typowy dzień pracy. I rozmawiamy z Ewą Bem o Jej nowej płycie, która za chwile będzie już w sklepach. Życzę dobrej lektury i serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Rafał Adamczak – Radio Eska

DJ, sekretarz redakcji… Sekretarz redakcji, DJ… DJ, sekretarz redakcji… i tak w kółko, bo i jedno i drugie to mojezadania. Jako DJ codziennie z wielką frajdą gram 10 Hitów Jeden Po Drugim, realizując przy tym esemEskowe zamówienia słuchaczy. Dodatkowo przez te wszystkie eskowe lata wyspecjalizowałem się w prowadzeniu konkursów, gdzie grosz ściele się gęsto. Rozdałem już słuchaczom ogromne pieniądze w 3-ech edycjach Eskomatu, w Explozji Kasy i Dźwiękach Ściśle Tajnych.

Cudów dość!

Skoro wydarzył się cud, to powinniśmy o nim mówić przez tydzień, a nie tylko przez kilkanaście godzin po zwycięstwie nad Belgią. W kraju, w którym zabrania się dzieciakom grać na podwórkach w piłkę, nauczyciele WF-u zarabiają o połowę mniej od pracownika MPO, a trenerzy trampkarzy zero złotych, awans do Mistrzostw Europy jest cudem.
O kompromitacjach polskich klubów w europejskich pucharach z litości już nawet nie wspomnę.

Prawie jak w kinie…

W ostatnią sobotę 65 urodziny świętował Martin Scorsese. Ciągle jest jednym z moich ulubionych reżyserów. Zaraz obok Spielberga, Coppoli, Lucasa i De Palmy, którzy razem z nim zapisali się w historii kina jako niezwykłe pokolenie debiutantów lat 70- tych. Przyznam szczerze, że najnowszy Scorsese nie robi już na mnie takiego wrażenia jak kiedyś. Nie podobały mi się Gangi Nowego Jorku. Oscary za Infiltrację potraktowałam bardziej jako wyróżnienie za całokształt. Uwielbiam jego filmy gangsterskie. Chłopców z ferajny oraz Kasyno. Ale kiedy spoglądam wstecz, zawsze przypominam sobie jeden film. Taksówkarza z 1976 roku.