RadioNewsLetter - Wydanie 382

Numer wysłany 2008-09-17

Drodzy czytelnicy, Zimno? Mogłabym Was rozgrzać kilkoma gorącymi informacjami, ale niektórzy by pewnie powiedzieli, że plotkuję. Chociaż są tacy, że chcieliby abyśmy mieli swojego branżowego pudelka. Może kiedyś, w ramach jeszcze większego formatowania kontentu ktoś nam to zafunduje. Póki co zapraszam do lektury kolejnego wydania RNL. Czasami nie wiem jak to się dzieje, że jeszcze nam się wszystkim chce. A chce? serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Maria Szabłowska

Polskie Radio (?) i Dwójka TVP

Autorka i prezenterka programu TVP 2 Wideoteka Dorosłego Człowieka (wspólnie z Krzysztofem Szewczykiem), chwilowo w żadnym radiu nie pracuję, ale nie wyobrażam sobie życia bez radia.

Jeszcze jako studentka zaczęłam pracę w Studiu Rytm, którego audycje ukazywały się na antenie Programu I Polskiego Radia. Od 1973 roku na etacie w Polskim Radiu (Muzyka i Aktualności, Radiokurier, W Samo Południe, Magazyn Muzyczny Rytm, Muzyczna Jedynka, Muzyczny Przewodnik Towarzyski). Zawsze pracowałam w Jedynce, najbliższe mi tematy to: muzyka i popkultura.

Blues Corner 193

Czy jakiś inny gatunek muzyki poza bluesem ma swojego jednoznacznego króla wśród żyjących artystów? Fani jazzu, rocka, country, reggae, hip hopu, rapu, metalu, elektroniki, bel canto i pozostałych – czy macie niepodważalnego lidera? Królem blusu jest King! – napisał 20 lat temu małoletni widz jednego z moich telewizyjnych programów i nadal obowiązuje status quo. Właśnie 16 września B.B. kończy 83 lata i niech nam panuje wiecznie!

Młode retro: Titiyo – Feels Like Heaven

Starsze dzieci pamiętają przyrodnią siostrę Neneh Cherry z przeboju Come Along z 2001 roku. Młodsze poznały ją dopiero teraz, kiedy zaśpiewała Longing For Lullabies. Szukając inspiracji znalazłem płytę Titiyo z 2006 roku.

Tajemniczo brzmiący tytuł A Collection Of Songs Titiyo sugeruje, że to składanka największych przebojów. Chyba tak nie jest, albo te przeboje w większości do Polski nie dotarły.

Prawie jak w kinie…

Kilka dni po rocznicy 11 września obejrzałam Cenę odwagi, której miałam nigdy nie oglądać. Tak postanowiłam, kiedy A Mighty Heart trafiało do kin, a później na dvd. Zdając sobie sprawę z ciężaru gatunkowego opowiadanej historii po prostu nie chciałam jej bliżej poznać. Tak dla własnego spokoju. Ale w przyszłym tygodniu mam poprowadzić warsztaty dziennikarskie dla młodzieży. Stąd moja decyzja… Dzieło Michaela Winterbottoma to historia oparta na faktach. Opowiada o tym jak zginął Daniel Pearl, dziennikarz Wall Street Journal.