RadioNewsLetter - Wydanie 387

Numer wysłany 2008-10-22

Drodzy czytelnicy, Sporo osób wyjechało na krótkie urlopy. My też sobie zafundujemy za tydzień. Wprawdzie będziemy się towarzysko udzielać na konferencji w Londynie, ale dla mnie to jak wakacje. Nic nie muszę robić, tylko obserwować, słuchać i poznawać nowych ludzi. Rozkosz. serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Michał Cieślik – Eska Rock

DJ, prezenter, dziennikarz muzyczny

Za każdym razem, gdy próbuję sobie przypomnieć moment, kiedy mój organizm po raz pierwszy zareagował mrowieniem w brzuchu i szybszym biciem serca na hasło ‚radio’, próby kończą się niepowodzeniem. Przypuszczam, że było to na początku lat 90-tych. Jak często bywa w takich sytuacjach, do radia trafiłem przez przypadek… A przywiodła mnie moja ówczesna pasja do tańca. Po zwycięstwie w zagranicznych zawodach (niestety nie były to mistrzostwa świata), zaproszono mnie do radia i miałem tam mówić o rumbach, sambach i innych jive’ach. Poszedłem, opowiedziałem i przy okazji zapytałem, czy nie potrzebują ludzi przed ‚sitko’. Potrzebowali.

Blues Corner 195

Jako nestor polskich claptonologów ogłaszam niniejszym zakończenie roku claptonowskiego w Polsce. Elementem podsumowującym ten bogaty w wydarzenia okres jest ukazanie się na rodzimym rynku wydawniczym pozycji autorstwa E. Claptona zatytułowanej Clapton – Autobiografia (Wydawnictwo Dolnośląskie, przekład – Jarosław Rybski, twarda oprawa, 280 stron). Tytuł nestora polskich claptonologów upoważnia mnie do wyrażenia własnej opinii na temat wzmiankowanego dzieła, choć w dziedzinie recenzji twórczości literackiej jestem amatorem zupełnym.

Music Non Stop: Z ekranu na playlisty

Jennifer Hudson po raz pierwszy przykuła uwagę amerykanów cztery lata temu, gdy została jedną z finalistek trzeciej serii ‚American Idol’ produkowanej przez telewizję FOX. Dwa lata temu zagrała rolę Effie White w musicalu ‚Dreamgirls’, który zdobył m.in. nagrodę BAFTA, Oskara i Złoty Glob. W tym roku można ją zobaczyć w kinowej wersji znanego m.in. z HBO serialu ‚Sex w wielkim mieście’.

Pożegnanie Józefa Naskręta (1941 – 2008)

Inżynier Józef Naskręt spędził w rozgłośni wrocławskiej prawie pół wieku. Jego przygoda z Radiem Wrocław zaczęła się w roku 1960. Aż trudno to sobie wyobrazić. Józef nie tylko był nośnikiem historii naszej rozgłośni, ale tę historię aktywnie tworzył. Wielokrotnie opowiadał mi o starym radiu, które przez lata wraz ze swoimi kolegami przekształcał i modernizował na miarę ówczesnych możliwości.