RadioNewsLetter - Wydanie 427

Numer wysłany 2009-09-16

Drodzy czytelnicy, Wtorek, środa.. a co to za różnica. Nam się nigdzie nie spieszy, z nikim się nie ścigamy:) Ot, wydajemy jak nam wyjdzie. Znowu wyszło. Zapraszam do lektury i serdecznie pozdrawiam alina

Muzyczny typ RNL: Anouk – Three Days In A Row

Ciągle słyszymy o tym jak przybywa możliwości słuchania muzyki, czy wybierania własnych dróg w docieraniu do ciekawego kontentu. To wszystko jest prawdą i tak naprawdę końca nie widać. Tylko, że przeciętność korzysta z tych możliwości tak samo jak z tego, że we wzmacniaczu mają kilkanaście opcji ustawienia barwy dźwięku, a używają dwóch, ‚low & high’. Dlatego lubię, a nawet wolę, gdy dla mnie ktoś poszuka, wyselekcjonuje i najlepiej, gdy zrobi to moje ulubione radio!

Odpowiednie dać rzeczy słowo czyli jak tytuł determinuje odbiór wiadomości

Mechanizm nadawania nazw zjawiskom (nominalizacja) to szczególnie ważna i odpowiedzialna funkcja mediów. Od tego jaką nazwę nadamy temu, o czym mówimy, jak je określimy, zależy jakie znaczenie nadamy całego komunikatowi. Czy tworzący dziś informacje wierni są norwidowskiemu ‚odpowiednie dać rzeczy słowo’? Czy zdają sobie sprawę z konsekwencji swoich decyzji?

Głos Niedźwiedzia

Chyba przestaję rozumieć świat. Zamiast się cieszyć z sukcesu naszych złotych europejskich siatkarzy, wikłamy ich w jakieś śmieszne polityczne przepychanki. Kolacja z prezydentem, czy śniadanie z premierem? Żenua! Nie będę się mądrował na temat sprzeczki polityków, czym był Katyń, bo to za poważna sprawa. Niepoważnie wygląda w rozmowach polityków. Co ja tak o tej polityce? Może dlatego, że Kolega Kuźniarek na wakacjach.