RadioNewsLetter - Wydanie 475

Numer wysłany 2010-11-04

Drodzy czytelnicy, Właśnie otrzymałam pozdrowienia z "cieplutkiego Krakowa", w Amsterdamie jutro ma być +17C. I jak tu patrzeć na dekoracje świąteczne, które właśnie handlowcy przygotowują. A ja już zaczynam myśleć o Wigilii w RNL, bo znowu trzeba będzie się nagłowić, co przygotować i kogo zaprosić do stołu z pysznymi potrawami. Już coś mi świta... serdecznie pozdrawiam alina

Głos Niedźwiedzia

No to mamy listopad. „Deszcz liści i tak opadnie, innej pory nie będzie…”. Nie przepadam za listopadem. Nagle po zmianie czasu dzień się robi jeszcze krótszy. Do Świąt Bożego Narodzenia jeszcze daleko. A do wiosny? Może jednak tym razem będzie inaczej. Może szybciej, ładniej, znośniej… Pierwsze dni były cudowne. Trochę niewiarygodne. Gdyby cały taki miesiąc – rozmarzył się… Kiedyś lubiłem grać w radiu 1 i 2 listopada.

Obserwacja uczestnicząca

Jako wierzący i praktykujący katolik oraz socjolog postanowiłem przy okazji Wszystkich Świętych, po pierwsze odwiedzić swoich bliskich, którzy czekają na mnie cierpliwie „w innej rzeczywistości”, po drugie przeprowadzić pewien społeczny eksperyment. Już kilka dni przed 1 listopada wiedziałem, że go przeprowadzę – przekonały mnie do niego skutecznie stacje radiowe, które usilnie próbowały mi wmówić, że ‚z nimi dojadę bezpiecznie na groby’, a nawet w całości wrócę. Na czym miał polegać i polegał eksperyment?

Powrót do zdrowych zmysłów Made in USA

W ubiegłą sobotę ponad 150.000 ludzi zebrało się przed Kapitolem by wziąć udział w pseudo – politycznym wiecu zorganizowanym pod hasłem ‚Powrót do Zdrowych Zmysłów względnie Strachu’. Imprezę wymyślili dwaj amerykańscy satyrycy telewizyjni, Jon Stewart i Stephen Colbert, których na co dzień można oglądać w programie ‚Daily Show’ emitowanym przez telewizję kablową Comedy Central. Jak twierdzą organizatorzy chodzi o to, żeby nie dać się zwariować.