RadioNewsLetter - Wydanie 551

Numer wysłany 2012-09-13

Drodzy czytelnicy, Ten RNL powstał w biegu i na kolanie... jesteśmy w rozjazdach i wręcz wymusiłam na Cesco krótką refleksję z IBC w Amsterdamie. Gdyby wśród czytelników był ktoś, kto też był na tej największej konwencji dla nadawców w Europie i chciałby się podzielić swoimi przemyśleniami jest bardziej niż mile widziany/-a. No i mamy zaskakującą wiadomość z Chojnic. Samo życie. zapraszam do lektury i serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Marcin Martinez Wiśniewski – Radio Gra

Z-ca red. naczelnego ds. programowych
Wszystko zaczęło się od zakupu magicznego sprzętu HI-FI kupionego za skrzętnie odkładane młodzieńcze złotówki. A był to odbiornik wyjątkowy, bo posiadał funkcję, która dziś wydaje się może śmieszną, ale wówczas to był niezły wyczes tj. możliwość programowania swoich ulubionych stacji radiowych i włączania ich za pomocą jednego guzika… I ten moment uznałem za początek drogi ku radiu.

40 rocznica Banacka

Kongres Polonii Amerykańskiej to organizacja, której głównymi zadaniami są dbanie o interesy Polski i pomaganie Polakom, mieszkającym na terenie USA. Członkowie Polonii również bacznie śledzą prasę, radio i telewizję, by wyłapywać wszelkie antypolskie informacje czy wypowiedzi, dając im skuteczny lub mniej skuteczny odpór. I tak ostatnio dostało się Obamie za ”polskie obozy zagłady” i burmistrzowi Waszyngtonu za nazwanie Polaków obraźliwym określeniem ”Polacks”.

Muzyczny typ RNL: Bob Dylan – Duquesne Whistle

Świat muzycznych recenzentów oszalał na punkcie Jego 35 płyty ‘Tempist’, dając wymarzoną ilość pięciu gwiazdek. Złośliwi mówią, że taki entuzjazm i zachwyt mediów zdarza się w sytuacji, gdy się wcześniej położyło na kimś … proszę wybaczyć słowo … lachę. Ale jak napisał brytyjski dziennikarz w The Guardian “Dylan’s latest is angry, growling and mostly great fun. But comparing it to his best work is way over the top’.

Pick of the week: Gerald Albright & Norman Brown – 24/7

Gerald Albright – wirtuoz saksofonu, topowy wykonawca w gatunku smoothjazz/fusion, oraz Norman Brown – utalentowany gitarzysta, laureat Grammy Awards (jazz) – wydali wspaniały album „24/7”. Płyta zawiera 10 utworów – głównie instrumentalnych – skomponowanych i wykonanych z niezwykłą finezją i precyzją, utrzymanych głównie w dynamicznych klimatach funky/fusion/R&B.

Klub singlowy: Jacek Stachursky – Boski plan

Opiniują: Marcin Jędrych (RMF FM), Kamil Łukaszyk (Radio Elka) oraz Zbigniew Zegler (Pierwszy Program Polskiego Radia)

Parę miesięcy temu rozmawiałem z Jackiem na temat jego nowych, muzycznych planów. Wspominał mi wtedy, nieśmiało, że pracuje nad swoimi nowymi nagraniami. Nie chciał wtedy zdradzić żadnych szczegółów, chyba nie był do końca przekonany czy wybrał właściwy kierunek.