RadioNewsLetter - Wydanie 592

Numer wysłany 2013-09-19

Drodzy czytelnicy, Koledzy, którzy odwiedzili IBC w Amsterdamie mówią, że o radiu tam nie było za wiele. Dlatego musimy się sami zorganizować i zrobić własną konferencję. Czy dobrze mówię? serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Radek Nałęcz – Eska Rock

DJ, specjalista ds. realizacji projektów Pracownia Kreatywna Time 100%

Radek. 31 lat. Miejsce urodzenia: Olsztyn. W radiu od 17 lat. Jestem nałogowym „radioholikiem”. Moje życie dzieli się zatem na etap, w którym radia nie słuchałem w ogóle oraz ten obecny, w którym bez radia nie mogę żyć.
W eterze znalazłem się za sprawą Mariusza Trzmiela (obecnie Radio Olsztyn), który pozwolił młodemu chłopakowi przychodzić wieczorami do studia i czasem coś zmiksować.

Amerykańskie Radio Publiczne w opałach

NPR czyli Narodowe Radio Publiczne, zamierza pozbyć się 10 procent załogi w związku z nie najlepszą sytuacją finansową rozgłośni. Brakuje 6.1 miliona dolarów. Pracę może stracić 84 dziennikarzy i radiowców. A wszystko za sprawą zastoju gospodarczego w USA a tym samym mniejszych dotacji na działalność rozgłośni przyznawanych przez duże korporacje. Jak korporacje cienko przędą, to mniej dają na zbożne cele i National Public Radio właśnie się o tym przekonało.