RadioNewsLetter - Wydanie 594

Numer wysłany 2013-10-03

Drodzy czytelnicy, DAB+ w Holandii wystartował w ubiegłym roku. Dowiedziałam się o tym w marcu, na konferencji w Berlinie, podczas panelu otwierającego Radio Days Europe. Nie mam odbiornika DAB+ i nie mam z tym żadnego problemu, ale... uwaga. Dzisiaj zamówiłam roczny abonament magazynu Linda i w prezencie otrzymam cyfrowy odbiornik Philipsa. Model jest retro, ale to co z niego wypłynie jest bardzo... nowoczesne:) Obiecuję podzielić się wrażeniami. serdecznie pozdrawiam alina

„DAB-STEP” czyli krok do przodu

Odwrotu już nie będzie. Polskie Radio zdecydowało się na stałą emisję cyfrową. Na razie to „tylko” aglomeracje: warszawska i śląska, ale plan działania jest już ustalony i do 2020 roku zasięgiem nadawania cyfrowego sygnału ma być objęty cały kraj. Dotyczy to tylko nadawcy publicznego, bo stacja komercyjne nie przystąpiły do projektu.
Temat DAB+ zdominował dyskusję podczas corocznego spotkania szefów technicznych rozgłośni regionalnych Polskiego Radia (25-27.09). Tym razem odbyło się ono pod patronatem Radia Zachód oraz firmy IBM, która współorganizuje te zjazdy już od dekady.

24 godziny z życia porankowca: Weronika Wawrzkowicz – Zet Chilli

„Jak pięknie jest rano, gdy jeszcze nie wszystko się stało” – czasem naprawdę szczerze, a czasem z dużą dozą ironii podśpiewuję, kiedy już uda się wstać. Dzień zaczyna się o 4:42, wtedy po raz pierwszy dzwoni budzik. I szczerze mówiąc – już nie wierzę, że można się do tej pory przyzwyczaić. Mniej więcej do 5 rano podsypiam i prowadzę półprzytomne rozmowy sama ze sobą. Rozmowy o charakterze dyscyplinującym, na zasadzie: „nie ma marudzenia, wstajesz i już!”.

Czy ustawa zdrowotna Obamy jest “chora”?

W tak pięknych okolicznościach przyrody Republikanie i Demokraci pozbawili pracowników rządowych posiłku. Czasowo. Od poniedziałku rząd USA, z małymi wyjątkami, jest zamknięty. Pracują ochroniarze, służby bezpieczeństwa, wojsko i… Głos Ameryki, bo „the show must go on”. Nie ma budżetu i wygląda na to, że jeszcze długo nie będzie. Obie strony dalekie są od kompromisu. Kłócą się jak grupka dzieciaków w piaskownicy.

Jędrzej Świerczyński poleca: Ryba & The Witches – Rain On Your Back

Coraz ciekawiej dzieje się na poznańskiej scenie muzycznej. Teraz już nie tylko debiutanci dobijają się do playlisty Merkurego, robią to również wyjadacze. Tak bowiem należy określić projekt Ryba & The Witches. Trójka panów z dużym doświadczeniem zarówno życiowym jak i muzycznym postanowiła sobie, nie napiszę na starość, bo jeszcze mnie ze skóry obedrą (patrz – zdjęcie), trochę wspólnie pomuzykować.

Świat według njusrumu…

Już tylko swastyka została Prawu i Sprawiedliwości do zajęcia. Najnowsza aneksja – Powstanie Warszawskie przestało być dniem bólu powstańczych rodzin, jest festiwalem politycznych obietnic prezesa Kaczyńskiego. Święto Niepodległości już od jakiegoś czasu także ma swoich pisowskich patronów. Nikt nie ma przecież tak biało czerwonej krwi jak oni. Nikt inny nie potrafi tak skutecznie przytulić do piersi neofaszystowskich narodowców.