RadioNewsLetter - Wydanie 595

Numer wysłany 2013-10-10

Drodzy czytelnicy, Tym, którzy jeszcze nie śpią życzę kolorowych snów, a wszystkim razem udanego czwartku. serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Mateusz Smółka – RMF Maxxx

Szef muzyczny

Brzmi patetycznie i bajkowo, ale ja naprawdę w wieku kilku lat już wiedziałem, co chce robić w życiu. Istniały trzy potencjalne ścieżki zainteresowań i rozwoju. Gwiazda rocka (to jeszcze przede mną), dziennikarz muzyczny i radiowiec. W drugiej klasie podstawówki napisałem to nawet precyzyjnie w wypracowaniu szkolnym – chcę być radiowym dziennikarzem muzycznym. Nie pamiętam, żeby kiedykolwiek istniał „plan b”. Potem trzeba było tylko do tego jakoś doprowadzić.

Poznam Panią…

Pamiętam taki zabawny epizod z filmu “Amarcord” Felliniego:facet wchodzi na drzewo i zaczyna krzyczeć “Kobiety! Ja chcę kobiety!”. Potem ściąga go na dół zakonnica i po krzyku. W dzisiejszych czasach nie trzeba wchodzić na drzewo. Wystarczy wejść do Internetu. Zwłaszcza tu za wielką wodą samotny mężczyzna czy kobieta mają w czym wybierać. Mnogość portali kojarzących pary jest w USA zadziwiająca i każdy może znaleźć coś dla siebie.

Całujcie mnie wszyscy w… odbiornik

Postanowiłem wybrać się na spektakl o radiu. 4 października na Novej Scenie TM Roma odbyła się bowiem premiera – jak to określił sam Jerzy Satanowski – pastiszowej imitacji programu Polskiego Radia zbudowanej z wiadomości, wywiadów, słuchowisk, reportaży i piosenek.
Radio w Polsce działa już ponad 80. lat więc wybierając audycję jako formę opowieści o naszym kraju można rzeczywiście stworzyć interesującą historię.