RadioNewsLetter - Wydanie 701

Numer wysłany 2016-06-16

Drodzy czytelnicy, Co tu pisać, jak za kilka godzin zasiądziemy przed ekranami, aby obejrzeć mecz Polska - Niemcy. Za wszystkich Holendrów mówić nie mogę, ale znając tutejszą historię meczów z Niemcami wyobrażam sobie, że ogólnie kibicujemy drużynie biało-czerwonych. Nowozelandzki Sauvignon Blanc się chłodzi, zakąski przygotowane i kciuki rozmasowane:) Viva La Pologne! serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Magda Kasperowicz – Zet Gold

Prezenter, autor, dziennikarz

Parę ładnych lat temu trafiłam do Polskiego Radia. Poszłam tam sama. I zostałam. Zajmowałam się logopedią medialną, ówczesny dyrektor usłyszał mój głos, zaufał swojej intuicji i postanowił wpuścić mnie na antenę. To była miłość od pierwszego wejrzenia, usłyszenia. Mam nadzieję, że miłość odwzajemniona. Byłam związana z radiową Czwórką (Bis, Euro). Potem z Dwójką, wiele się nauczyłam w redakcji od fantastycznych ludzi.

Prawie jak w kinie…

W tym tygodniu mija 46 rocznica premiery hollywoodzkiego musicalu On A Clear Day You Can See Forever. Film będący adaptacją przeboju z Broadwayu trafił na ekrany kin amerykańskich 17 czerwca 1970 roku i choć jego twórcą był sam Vincente Minelli do dziś pozostaje tytułem, który kojarzą nieliczni. Oczywiście przeciętna wiedza na temat musicali jest bardzo wybiórcza. Myślę, że fani kina, którzy dorastali w epoce przed-internetowej bez problemu wymienią Deszczową piosenkę czy Amerykanina w Paryżu. Pewnie również te bardziej współczesne w stylu Moulin Rouge Baza Lurhmanna. Wracam jednak do produkcji z 1970 roku, bo z kilku powodów jest to film wyjątkowy.