Wizytówka: Piotr Ornowski - Radio Katowice

Zastępca redaktora naczelnego, DP, szef muzyczny, DJ

W Polskim Radiu - radiu publicznym pracuję już bardzo długo, niektórzy mówią nawet, że za długo. Rozpoczynałem w radiowym klubie publicystów górniczych, bo tylko tam mogłem nagrywać. Jako... publicysta górniczy. Później na korytarzu spotkał mnie ówczesny naczelny Radia Katowice i powiedział, że mam średnie wykształcenie muzyczne, więc będę pracował w redakcji muzycznej.

Z tym średni muzycznym to trochę przesada, ale na szczęście nikogo to nie interesowało (tak w ogóle to już wtedy miałem wyższe, tyle że nie muzyczne) i tak trafiłem do redakcji muzycznej, którą od ostatnich siedmiu lat kieruję.

20 lat temu rozpoczęła się moja wieloletnie przygoda z tzw. 'dużym' radiem. - koleżeństwo 'po fachu' wie, o co chodzi. W Programie I PR prowadziłem 'Muzykę nocą', 'Studio rytm', 'Lato z radiem'. Ta przygoda trwała przez kilka lat i do dziś wspominam ją jako jeden z milszych okresów mojego życia.

Aby w pełni korzystać z serwisu Radionewsletter.pl musisz się zalogować. Jeśli nie masz konta w serwisie wypełnij formularz rejestracyjny.

Zaloguj się
   

Komentarze