RadioNewsLetter - Wydanie 203

Numer wysłany 2004-09-08

Tym razem mamy sporo o newsach. Nie tylko w rubryce Jarosława Kuźniara, ale także nasi muzyczni redaktorzy: Piotr Bartyś i Marek Niedźwiecki też się do newsów odnoszą. Ładnie i trafnie. Że nie wspomnę o temacie tygodnia! Polecam... polecam i życzę miłej lektury! PS. Powiększamy rubrykę "Raporty stacji". Tylko patrzeć, jak dołączą do Was stacje zagraniczne, ale to dopiero po konferencji!:))

Świat według njusrumu...

Adam ma dziś siedemnaście lat. Przed wypadkiem był najlepszym w klasie mówcą. Na polskim zaskakiwał wszystkich cytatami z Prousta i jego W poszukiwaniu straconego czasu. Dużo czytał, potem opowiadał o tym z niebywałą pasją. Koledzy uwielbiali go za sposób, w jaki załatwiał im zwolnienie z klasówek. Mówił tak ładnymi zdaniami i tak płynnie, że aż żal było mu przerywać. Zamilkł nagle, w pierwszej klasie liceum.

O czym ta melodia : Epitaph & King Crimson

Pewnie, że media kreują rzeczywistość. Dumnie powiedziałem 'media' - choć prym wiedzie telewizja. Ile razy po koszmarze minionych dni najróżniejsi ludzie powtarzali: to, co widziałem w telewizji, oglądałem, zobaczyłem. Nawet wczoraj w jakichś wiadomościach pokazano matkę, która z bólem wyznała, że jej córeczka nie mogła na to patrzeć. (Dlaczego, do diabła, sama nie zabroniłaś jej oglądać?). Jakoś ani razy nie zdarzyło mi się trafić na kogoś, kogo poruszyła przede wszystkim radiowa relacja.

Uczyłem się na nauce

Czyli jak wspominam pracę w redakcji naukowej radia BBC.
Polubiłem ich wszystkich. Specjalistów i prezenterów. Reasearcherów i sekretarki. Producentki i asystentów. Cały świat nauki.

Te trzy miesiące planowałem przez półtora roku. Najpierw wystarałem się o ów kwartalny staż (choć obowiązujące w BBC słowo 'attachment' oznacza coś więcej – nie tylko przyuczenie się, ale wypełnianie normalnych zawodowych obowiązków). Potem odczekałem swoje i w końcu marca pojawiłem się w redakcji naukowej radia BBC.