RadioNewsLetter - Wydanie 207

Numer wysłany 2004-10-06

O czym ja mogę jeszcze napisać, gdy każdego dnia spędzam godziny nad programem konferencji, organizacją paneli, poszukiwaniem Telepunktu TP w Warszawie, który może nam założyć linie ISDN w Centrum Konferencyjnym (niech Pani zadzwoni na Błękitną linię - z Holandii???) i innymi sprawami. A wszystko po to, aby stworzyć uczestnikom konferencji jak największy komfort w naszej militarnej lokacji! W końcu będziecie przybywali z całej Polski, abyśmy się mogli chociaż raz do roku ze sobą spotkać. Jest wiele osób, dla których konferencja jest prawdziwym świętem radia. Dziękuje Wam za to już teraz!

Świat według njusrumu...

- Weź tę broń i leć, pomóż im! - nieznajomy głos, który wydał mi tę komendę nagle zniknął. Słychać było tylko szybkie nerwowe kroki człowieka zbiegającego betonowymi schodami do podziemi. Obracałem się nieporadnie na środku starej tramwajowej elektrowni żałując, że nie mam pojęcia o strzelaniu. Nawet tak prostą i znakomicie naoliwioną 'Błyskawicą'. Nagle pod wysokim sufitem zaczął nabierać tempa zasłyszany już gdzieś warkot.

Rock kontra ranczo Teksas

Jeszcze nie przebrzmiały echa feralnej podróży Cata Stevensa do USA, a tu Bruce Springsteen rzucił się w wir politycznej debaty rozpoczynając turę koncertowa Vote for Change na rzecz prezydenckiego kandydata z ramienia partii demokratycznej, Johna Kerry’ego. Kiedy dwadzieścia lat temu śpiewał swój anty-wojenny hymn Born In The USA nie myślał, że przyjdzie mu sięgnąć ponownie do tego utworu, żeby pozbawić pracy obecnego prezydenta USA, George’a Busha.