RadioNewsLetter - Wydanie 234

Numer wysłany 2005-05-25

Za każdym razem, gdy zapraszam kogoś z Was do prezentacji w "Wizytówce RNL" mam wrażenie, że ta osoba staje się bliższa, nie tylko mnie. I gdy tak patrzę na tendencje na rynku myślę, że muszę się śpieszyć, żeby to grono bliskich było jak największe! Miłego długiego week-endu i słońca!

Stacje studenckie w eterze

Nie ma ich aż tak wiele. O koncesje muszą się ubiegać tak samo jak stacje komercyjne, ale jednocześnie są obdarzone realizowaniem pewnej 'akademickiej' misji. Próbują się stowarzyszać i dążyć do umocnienia swoich pozycji. Uważają, że mało firm dostrzega w mediach studenckich siłę przebicia.
O przybliżenie obrazu stacji studenckich poprosiliśmy Ewę Szymczewską, DP Radia Żak w Łodzi oraz Krzysztofa Połubińskiego, DP Radia Akadera w Białymstoku.

Wizytówka: Małgorzata Kościelniak - RMF FM

Prezenterka, zwana czasem DJką, pracująca jako dziennikarka, pisząca po godzinach, a po tych godzinach z kolei - śpiewająca.

Najpierw była muzyka. Bieganina po domu ze sznurem od żelazka. To najlepszy mikrofon. Śpiewałam od zawsze, tak też trafiłam do radia, zupełnie przypadkiem, po zaśpiewaniu dla warszawskiego Radia S (dawno to już było:) piosenki reklamowej. Młodziutka sarenka z końskim ogonem, czyli ja, została wtedy zaproszona niefrasobliwie do tworzenia kabaretu radiowego.