RadioNewsLetter - Wydanie 236

Numer wysłany 2005-06-07

Komu w drogę temu czas... Jutro wyruszamy w kolejną trasę radiową po kraju i trzeba się pakować. Tylko jak tu się ubrać, skoro niby lato, a na dworze 14 C. No to idę kompletować ciepłą odzież i książki do czytania w pociągu. Miłej lektury!

Blues Corner 108

Wśród wielu niejasnych dla mnie meandrów w historii współczesnej muzyki ten wydaje mi się najbardziej nieczytelny – comeback albo kambek, jak kto woli. Co, czy kto sprawia, że po latach, czasami dziesięcioleciach nieobecności w na estradach, w mediach i na płytach artyści ponownie rzucają światu wyzwanie. Nagły przypływ weny twórczej, potrzeba materialna, namowy przyjaciół i fanów, kaprys, ciekawość, dreszcz emocji na myśl o zmierzeniu się z nową rzeczywistością?

Świat według njusrumu...

Miałem sen-karę. Była upalna niedziela, strasznie duszne popołudnie. Od strony sadów w Łowiczu do Warszawy sunęły burzowe chmury. Nad Wisłą, z soczyście zielonej trawy wystawały cztery machające beztrosko łydki - kobieca para (całkiem zadbana) i męska (czekająca na depilację przed Paradą Równości). Postacie leżały na brzuchach, czasem przegryzały źdźbła przypadkowych roślin. On dmuchał w świeżo zerwany latawiec, ona wychylała puszkę z piwem.