RadioNewsLetter - Wydanie 246

Numer wysłany 2005-08-31

Nad tą edycją RNL wisiały jakieś czarne chmury. Mówię tu tylko o naszej dwuosobowej redakcji, bo inni jak zwykle spisali się na medal. Zawsze ich doceniam, ale w takich chwilach szczególnie. Miałam napisać o "kolejce do Plusa", ale... chyba za dużo wiem i jakoś się nie skleiło. A zatem w tym numerze promujemy RCP. Bo tak! Miłej lektury!

Wizytówka: Krzysztof Janur – Grupa Radiowa Agora

Szef Muzyczny Programu Złote Przeboje

Przygoda z radiem zaczęła się w 'zamierzchłych' już czasach początku lat 90-tych w radiowęźle studenckim Rezonans, na osiedlu akademickim w Sosnowcu. Było tak do czasu, aż zaczęły powstawać w naszym pięknym kraju rozgłośnie komercyjne. Trafiłem wtedy do Radia Flash, gdzie pod czujnym okiem, głównie Piotra Barona - dzięki Piotr - stawałem się prezenterem. Potem, po krótkiej przerwie jeszcze jedna śląska stacja, Radio Top i praca z takimi ludźmi jak Kamil Durczok nauczyła mnie bardzo wiele.

Świat według njusrumu...

Byłem w myjni na krańcu Polski. Niby nic ciekawego: zwinięty na zawsze asfalt, zawracające nad głową ptaki, jeden jedyny sklep z mydłem i powidłem, kilka domów z pokojami dla zmęczonych życiem i... Ukraina. Ale jak skutecznie wymywają tam współczesne troski! Ani grama polityki, śladowe ilości radia i telewizji oraz kompletny brak lamp ulicznych. Jak mówi moja babcia 'trzeba chodzić spać z kurami'. Te państwa uśmiechy pod nosem są niepotrzebne, bo Wołosate wcale nie jest miejscem z największym przyrostem naturalnym w Polsce. Jest za to proste, prawdziwe i zaradne jak mało które.