RadioNewsLetter - Wydanie 280

Numer wysłany 2006-06-06

 
Drodzy czytelnicy,

Prasa i portale internetowe pełne są informacji o zmianach w TVP, ale będą też zmiany w radiu. Na dzisiaj wyznaczono posiedzenia KRRiT, na którym członkowie mają wskazać kandydatów do Rady Nadzorczej Polskiego Radia. Jesteśmy bardzo ciekawi, jaki będzie skład Rady i kogo potem ona wybierza do zarządu.

A zmieniając temat... w piątek zaczyna się Mundial! Będziemy trzymać kciuki i za pomarańczowych i za polską drużynę. W najbliższych dniach kupimy czapeczki z napisem "Polska gola" i ubierzemy w nie wszystkich (sześciu) mieszkańców naszej leśnej osady:))

Tak, żeby trochę podgrzać temperaturę, bo na zewnątrz... szkoda mówić...

Miłej lektury

serdecznie pozdrawiam

alina
 

Muzyczny typ RNL: Il Divo with Toni Braxton - The Time Of Our Lives

Jak przeczytałam w magazynie Music Week ta piosenka ma szansę być usłyszana, dzięki dwóm występom podczas Fifa World Cup Germany, przez około bilion ludzi. To jasne, że nie będzie już w tym roku lepszego miejsca do zrealizowania marzeń o globalnej sławie:))

Oczywiście ktoś może powiedzieć, że The Time Of Our Lives jest ciut za patetyczny, ale ja myślę, że jak na oficjalny hymn Mistrzostw Świata 2006 spełnia wszelkie kryteria lubności.

Wizytówka: Paweł Sulik - Agora Radio

Dyrektor Programowy Radia Złote Przeboje w Warszawie. Jestem też bezpośrednim przełożonym DP Złotych Przebojów w Lublinie oraz Łodzi. (Hej ho Ewka! Hej ho Radziu!)

Słuchanie radia czasami do późnej nocy w latach osiemdziesiątych i komentowanie tego, co się usłyszało następnego dnia w szkole z kumplami z klasy. Taki kawałek dzieciństwa. Zainfekowany tym doświadczeniem już do końca życia będę twierdzić, że media są do dupy... za wyjątkiem radia.
No i jeszcze burze są fajne, bo tak jak w radiu tylko słychać, że coś rąbnęło, ale (przynajmniej na początku) nie widać w co rąbnęło.

Blues Corner 137

Działalność archiwistów grzebiących po półkach renomowanych firm płytowych wywołują u mnie bardzo sprzeczne emocje. Z jednej strony nadzieja na nowe, nieznane i być może dobre nagrania, a z drugiej niechęć związana z potencjalnym naruszeniem domowego budżetu. Z tymi nadziejami różnie bywa. Czasami są to po prostu zremasterowane oryginalne nagrania, czasem bonusik w postaci wcześniej niepublikowanego odrzutu z sesji albo 'full version with the alterante vocal mix less flute in the second chorus'. Rzadziej błysk w postaci zagubionej przed laty perełki.

Prawie jak w kinie...

Jake Kasdan nakręcił kolejny film. Pewnie tylko ja się z tego cieszę, bo w Polsce to reżyser prawie nieznany. Jake jest synem Larry'ego Kasdana. Jednego z najlepszych reżyserów amerykańskich z pokolenia Spielberga, Lucasa, Coppoli, Scorsese. Nigdy jednak nie zyskał popularności i sławy swoich kolegów. Nigdy nie wyreżyserował żadnego przeboju, choć mało kto pamięta, że to właśnie Kasdan napisał scenariusze do Poszukiwaczy Zaginionej Arki oraz Imperium Kontratakuje.

Hulali w Opolu

Nie spodziewając się niczego złego - zwłaszcza w kontekście tegorocznej Eurowizji - zasiadłem w piątek przed telewizorem, aby nacieszyć oko koncertem SuperJedynek, który jakaś artystycznie rozczochrana pani w telewizorze zajawiła mi jako 'największe polskie wydarzenie muzyczne sezonu'. Z racji tego, że tuż przed Opolem słuchałem nowego dzieła artysty Szcześniaka, a telewizor mam podpięty pod te same głośniki co wieżę, tyle że ciszej, nie dosłyszałem wstępnej zapowiedzi i przez pierwsze chwile byłem pewny, że koncert prowadzi pan Wojciech Mann i z ulgą pomyślałem, że przynajmniej konferansjerka będzie zabawna.

RadioSport.FM. Tak nazywać się będzie pierwsza sportowa stacja radiowa w naszym kraju...

Jestem przekonany, że najwyższa już pora na kolejną stację tematyczną na polskim rynku radiowym. Rozgłośnię, jakiej jeszcze nie było. Mam nadzieję, że czytelnicy Radionewslettera myślą podobnie. Kiedy kilkanaście tygodni temu przedstawiałem Alinie zarys projektu (choć psioczyła, to jednak podpisała glejt o zachowaniu poufności), widziałem w jej oczach błysk. Mam nadzieję, że i niektórych z Was uda mi się zarazić swoją ideą.