RadioNewsLetter - Wydanie 282

Numer wysłany 2006-06-20


Drodzy czytelnicy,

Nie wiem, czy powinnam się dołączyć do tych narzekań o sprawozdawcach sportowych, braku rzetelnych analiz meczów i płytkości relacji z Mundialu... bo oglądam wszystko (dzięki satelicie) w telewizji holenderskiej. Ale co tam się będę wyłamywać. Nie wiem tylko, czy to Was pocieszy, ale w kilku polskich prasowych relacjach z Mistrzostw, gdy pisano o drużynie z Holandii zachodziłam w głowę skąd dziennikarze mieli takie wręcz "wykreowane" informacje. No ale przecież to proste... coś napisać trzeba... wierszówka, wierszówka...

I żeby nie było, że my tu tylko narzekamy to dodam, że podoba nam się program "Szkło kontaktowe" w TVN 24. Że to telewizja? Nie szkodzi, ale prowadzący, Grzesiu Miecugow i Tomek Sianecki są przecież z radia!

serdecznie pozdrawiam

alina

Wizytówka: Piotr Sambor - Radio Alex Zakopane

Prezes Zarządu Spółki Alex Media właściciela Koncesji dla Radia Alex
Redaktor naczelny radia Alex

Rocznik 1961, absolwent PWST w Krakowie, dyplom 1994 u Jerzego Treli współzałożyciel Teatru Witkacego w Zakopanem (praca w Teatrze od 1984 - 1990), założyciel Radia Alex (pierwsza emisja programu 10 marca 1990 roku - czy ktoś w Polsce już wtedy nadawał program po polsku nie z Radiokomitetu?)

Największe zalety: Nic takiego sobie nie przypominam.

Muzyczny typ RNL: James Morrison - You Give Me Something

Trochę głupio być fanką po usłyszeniu jednego utworu, a zatem jeszcze nią do końca nie jestem. Poczekam na całą płytę zat. Undiscovered (Polydor), która ma się ukazać pod koniec lipca. Do tego czasu utwór You Give Me Something zdecydowanie mi wystarczy...

Nie będę go porównywała do innych artystów, ale dodam, że dorastał przy muzyce takich wykonawców jak Otis Redding, Cat Stevens, The Kinks czy Al Green.

Blues Corner 138

Niezwykle ożywioną i godną najwyższej pochwały aktywność na polu krzewienia rodzimych bluesowych nutek prowadzi ostatnio katowicki Metal Mind Productions. Tomek Dziubiński ma jaźń w tajemnych proporcjach podzieloną pomiędzy żelaznym gitarowym młotem, a śląską tradycją, do której przecież granie bluesa należy. Dzięki MM odżyła pełna dyskografia SBB, powróciły niesłusznie zapomniane nagrania Krzaka, docierają do nas aktualne realizacje Jana 'Kyksa' Skrzeka, a teraz, ku mojemu zadowoleniu, objawiła się kompilacja dokonań wrocławskiej Recydywy (Recydywa – Metal Mind Productions).

Dobre na antenę!

++++ Madonnie nie w smak Slimnsexy - pigułki 'babilonu', których promocji artystka odmówiła. Ale w PR już samo wspomnienie o tym, że Madonna... ma ponoć swoją cenę. Zapewne mniejszą niż 3.5 miliona dolarów, które jej proponowano.

Kącik Marudy

Skoro, niestety, jak zawsze unikacie jakiejkolwiek próby stworzenia rankingu DJ ( boicie się, że Wasze typy konkurencja podkupi?? Czy też przez gardło nie przejdą wyrazy uznania dla DJ z innej stacji?), to może chociaż spróbujemy stworzyć listę pożądanych cech takiego zawodnika. Może łatwiej będzie się wtedy zastanowić, kogo moglibyśmy wysłać jako naszego reprezentanta na konferencję taką jak RCP, gdyby oczywiście Alina zaczęła ją robić w jakimś innym kraju.
Że już powyższe słowa czytaliście?

No popatrz, Marysiu...

Jakoś dawno nie kupowałem płyt, bo wybrane 'priorytety' firm fonograficznych, dostarczane do recenzji, wyczerpują mój głód na muzykę anglosaską i amerykańską, a nowinki z reszty świata kupuję zwykle w sklepach internetowych. Ale ponieważ zepsuł mi się czajnik elektryczny to wybrałem się na zakupy wybierając niepatriotycznie Media Markt. No i tam, tak przy okazji rozejrzałem się po płytach. Przyznaję bez bicia, lekko się zdziwiłem...