RadioNewsLetter - Wydanie 283

Numer wysłany 2006-07-05

Drodzy czytelnicy, Nie dlatego, że Holendrzy już nie grają, ale jakoś nie podobał mi się do tej pory Mundial 2006! Do dzisiejszego meczu... Typowałam ich, trzymałam za nich kciuki, bo dla mnie Włochy to prawdziwie piłkarski kraj... chociaż piłka to już mocny biznes. I oby wygrali z Portugalią, która wyeliminowała... pomarańczowych. serdecznie pozdrawiam alina

Nie ma kłopotu wokół Sopotu

Dostałem właśnie wstępne rozpiski programów festiwali w Sopocie. Ponieważ rodzime telewizje nie posłuchały nawoływań, aby zjednoczyć siły ku dobru polskiego słuchacza i zrobić jedną - za to dobrą - imprezę z PRAWDZIWIYMI gwiazdami, w efekcie znowu mamy w Sopocie tradycyjne podwójne obchody Dnia Kombatanta. Na jednym festiwalu wystąpi więc zespół Kombii, a na drugim Demis Russos, co jest dostatecznie dobrym powodem, aby wyrzucić telewizor za okno.

Krótko o singlach: Bebe - Malo

Chociaż Alina odkryła ten utwór pół roku temu, Bebe pozostała dla mnie tajemnicą aż do dnia, kiedy znalazłem się w Neapolu... Już dawno chciałem tam lecieć i w czerwcu mi się to udało. Kupiłem bilet za 158 zł w dwie strony i poleciałem. Na miejscu wynająłem samochód (dali mi Matiza...) i ruszyłem przed siebie autostradą.

Wśród pięknych włoskich widoków słuchałem radia. Wszystkie główne stacje najczęściej powtarzały jedną piosenkę, tj. Bebe - Malo. Nawet, gdy wchodziłem do jakiegoś sklepu często trafiałem na ten właśnie utwór.

My to gramy: Isabelles Gift – Downer

Od samego początku intrygowało mnie pytanie kogo 'znani i lubiani' mają pod swoimi skrzydłami. To, że są to wykonawcy z potencjałem mogłem się domyślać, lecz zazwyczaj nie każdy początkujący artysta potrafił swój potencjał uwidocznić. Pamiętam jak wpadła mi w ręce płyta Slave to The System. Tytułowy numer rewelacja, a cała płyta z pokorą musiała zaliczyć kosz... O innych [Default] nie wspominając...