RadioNewsLetter - Wydanie 287

Numer wysłany 2006-08-08


Drodzy czytelnicy,

Chociaż oprócz Marudy redakcja jest już w komplecie to za tydzień mamy wszyscy wolne. Hura!!

Natomiast wolnego nie mają robiący zakupy na rynku radiowym. RMF Maxxx ponownie powiększył się o kolejną stację. To chyba powinnam powiedzieć, tak po radiowemu "no to drżyj konkurencjo w Warszawie"!

serdecznie pozdrawiam

alina

Wizytówka: Michał Pierzchała - Radio Kolor 103 FM

Szef newsów, czyli piszę, czytam, wydaję, wymyślam, jak może być lepiej.

Wszystko zaczęło się (choć wtedy jeszcze o tym nie wiedziałem), gdy miałem 10 lat. Miałem w domu jakiś stary magnetofon, do tego marny mikrofon i... sąsiada, z którym przeprowadziłem wywiad. On wcielił się w piłkarza, a ja byłem reporterem. Wszystko poprzedzielałem piosenkami i żeby było bardziej zabawnie – na giełdzie elektronicznej zaopatrzyłem się w domowy nadajnik radiowy (taki, że w promieniu kilkunastu metrów dało się słyszeć w zwykłym odbiorniku) i tym samym mój pierwszy wywiad poszedł w eter.

Blues Corner 141

W naszym dochodzeniu do Europy doszliśmy do etapu, w którym letnie festiwale bez reszty mogą wypełnić wakacje współczesnego małolata. Spotkałem niedawno taką rozrywkową grupkę, która w lipcu zaliczyła Heinekena, Maltę, coś tam-coś tam, Woodstock i festiwal Ryśka Riedla w Tychach. Tam właśnie ich spotkałem w ostatni wikend lipca. Karimata, namiocik, umiejętność korzystania z darmowych przejazdów PKP i przebogata oferta rodzimych organizatorów życia artystycznego sprawiają, że przez dwa wakacyjne miesiące można się napompować kulturą na resztę roku.

Świat według njusrumu...

Jak mewa na polu pszenicy, tak się czuję po powrocie do kraju. Jakby mnie odstawili z powrotem Tralfamadorczycy z 'Rzeźni numer pięć' Vonneguta. Miesiąc sam na sam ze sobą w podróży na jeden z końców świata to jest i dużo i mało zarazem. Wystarczająco, żeby poznać dziesiątki nowych miejsc i ludzi, za mało, żeby to przyswoić. A może o to chodzi? Widzieć, ale się nie przyzwyczajać. Andrzej Stasiuk w 'Jadąc do Babadag' książce, która była jednym z moich przewodników pisze, że 'w dawnych czasach każda daleka podróż wyglądała na ucieczkę'. Tak było również w moim przypadku, znaczy czas stoi w miejscu.

Światowa premiera nowego singla Evanescence Call Me When You’re Sober w Antyradiu

Od dawna mówiono, że grupa Evanescence szykuje się do ponownego podboju świata. No to jestem teraz po przesłuchaniu nowej płyty The Open Door, która ujrzy światło dzienne 2 października. Bez wątpienia album wypełniają piękne melodie i poruszające teksty (o 'potężnych' partiach fortepianu nie wspominając...'). Mam w związku z tym sporo przemyśleń, ale muszę je teraz powoli poukładać i na pewno jeszcze będzie okazja, aby o tym napisać.