RadioNewsLetter - Wydanie 289

Numer wysłany 2006-08-30

Drodzy czytelnicy, Zachęcając Was do lektury kolejnego, jeszcze letniego numeru RNL mam dzisiaj pytanie kucharskie. Otóż w naszym ekologicznym ogródku niezwykle obrodziła... dynia. Potrzebujemy na gwałt smacznych i prostych przepisów, bo na zupę już patrzeć nie możemy i nie wiemy, co zrobić z pozostałymi 5 (pięcioma) kilogramami, które po zupie zostały. Wiem, że mogę wejść do internetu i poszukać cudów, ale wolałabym sprawdzone przepisy. Dla najlepszego przepisu mamy dynie w nagrodę. Prześlemy pocztą:). serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Piotr Ornowski - Radio Katowice

Zastępca redaktora naczelnego, DP, szef muzyczny, DJ

W Polskim Radiu - radiu publicznym pracuję już bardzo długo, niektórzy mówią nawet, że za długo. Rozpoczynałem w radiowym klubie publicystów górniczych, bo tylko tam mogłem nagrywać. Jako... publicysta górniczy. Później na korytarzu spotkał mnie ówczesny naczelny Radia Katowice i powiedział, że mam średnie wykształcenie muzyczne, więc będę pracował w redakcji muzycznej.

Z tym średni muzycznym to trochę przesada, ale na szczęście nikogo to nie interesowało (tak w ogóle to już wtedy miałem wyższe, tyle że nie muzyczne) i tak trafiłem do redakcji muzycznej, którą od ostatnich siedmiu lat kieruję.

20 lat temu rozpoczęła się moja wieloletnie przygoda z tzw. 'dużym' radiem. - koleżeństwo 'po fachu' wie, o co chodzi. W Programie I PR prowadziłem 'Muzykę nocą', 'Studio rytm', 'Lato z radiem'. Ta przygoda trwała przez kilka lat i do dziś wspominam ją jako jeden z milszych okresów mojego życia.

Blues Corner 143

Jam bands to bardzo specyficzna kategoria wykonawców szeroko rozumianego rocka, całkowicie pomijana we współczesnych radiach komercyjnych. Nie dziwota, bo przecież z definicji taki zespół 'dżemuje' czyli gra długie, w znacznej części improwizowane numery, czasami, o zgrozo, lekko jazzujące. Pionierskim jam bandem było trio Cream, a legendę tej estetyki utrwaliły zespoły Grateful Dead i The Allman Brothers Band. Dziś jam bandy nadal mają zastępy wiernych fanów wywodzących się głównie z rejonów post-hipisowskich.