RadioNewsLetter - Wydanie 298

Numer wysłany 2006-11-07

Drodzy czytelnicy, Nie wiem, czy zauważyliście. My już nie piszemy krytycznie o radiu... My, czyli redakcja RNL. Czy wiecie dlaczego? Każda najmniejsza krytyka w tym portalu jest odbierana jako obraza Boska. Zawsze się zastanawiałam, dlaczego tak jest? Inni piszą o radiu niestworzone rzeczy i połykacie to ze stoickim spokojem, a niech tylko Cesco kogoś skrytykuje to zostanie mu to zapamiętane na zawsze. Nawet Jego wizja o Polskim Radiu komuś na Malczewskiego się nie spodobała. Czyli pofantazjować też nie wypada. A moglibyśmy, tak dla przykładu, konstruktywnie oceniać wasze nowe programy, poczynania promocyjne czy wysiłki DJ. No bo gdzie, my branża radiowa, mamy to wszystko robić? Tutaj, w RNL, bo tutaj jest rodzinnie i najcieplej:) zapraszam i serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Bogusław Potoniec – Eska

Dyrektor Programowy grupy Eska – odpowiadam za strategię programową, muzyczną i promocyjną trzydziestu sześciu stacji sieci Eska i Eska Rock.

O sobie w zarysie historycznym. Po kolei: Studenckie Radia Żak Politechniki Łódzkiej, Radio Łódź, RMF FM, Radio Łódź, TVN, raz jeszcze Radio Łódź, Radio Manhattan, Radio Eska Łódź i Eska – sieć. Byłem: reporterem, newsowcem, prezenterem, publicystą, sekretarzem programowym, dyrektorem programowym. Mam 40 lat, z czego połowę (aż strach się przyznać 🙂 spędziłem w radiu.

Prawie jak w kinie...

Stare pierniki mogą się różnie kojarzyć. Pierwsze skojarzenie to czasy dzieciństwa. I może to za wcześnie na tematy związane z Mikołajem, ale tak dobrze pamiętam figurki Świętego z pysznego piernika. Oblane białym, różowym i żółtym lukrem. Zapakowane w szeleszczącą folię z kokardką. Kiedy raz w roku dostawałam takiego piernika, czekał na zjedzenie przez kilka miesięcy, spełniając przez długi czas rolę najpiękniejszej ozdoby pokoju dziecinnego. Ale dzisiaj zajmę się 'starymi piernikami' w muzyce.