RadioNewsLetter - Wydanie 316

Numer wysłany 2007-04-03

Drodzy czytelnicy, W imieniu całej redakcji RNL życzę Wam pogodnych i słonecznych Świąt Wielkanocnych. Jedzcie tylko ekologiczne jajka. serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Jarosław Paszkowski - Radio Wawa

Dyrektor Programowy

Zacząłem w 1988 roku jako student w Studenckim Studiu Radiowym 'Radiosygnały' na opolskiej WSP. Kolega z roku zaprosił mnie na wywiad, bo przywiozłem nagrodę z festiwalu filmów amatorskich... i wtedy stwierdziłem, że radio jest tym, co chcę w życiu robić.

Po roku wylądowałem w Rozgłośni Regionalnej Polskiego Radia w Opolu. Z kolegami z uczelni zaczęliśmy od młodzieżowego magazynu 'Radio Kontra'. Potem był 'Radiobutik', 'Zielone Radio' (do dziś na antenie tej stacji), 'Muzyka z kontry', 'Druga strona metalu' oraz 'Moje radio' i 'Lista Przebojów Metal Hammera' emitowane na antenach opolskiego i katowickiego Polskiego Radia.

Prawie jak w kinie...

Było takie jedno lato, kiedy ciągle słuchałam Have I Told You Lately Vana Morrisona. Cudowne lato. Czas spędzany nad rzeką mojego dzieciństwa w Tatrach. Woda zimna jak cholera. Ale jaka wspaniała. Obok kamieni wygrzanych słońcem. Dalej las pełen prawdziwków. Rzeka bez powrotu? Takie powroty są możliwe tylko we wspomnieniach. Słucham właśnie płyty Morrisona At The Movies: Soundtrack Hits. Okładka bardzo przypomina tę z ostatniego albumu Dave'a Koza. Ale na tym koniec podobieństw.