RadioNewsLetter - Wydanie 318

Numer wysłany 2007-04-25

Drodzy czytelnicy, 24 kwietnia nasze ulubione Radio Merkury obchodziło 80-lecie istnienia, a Marek Niedźwiecki 25 lat temu poprowadził pierwszą Listę Przebojów w Trójce. Zupełnie różne jubileusze, ale jakże nam miło, że jesteśmy ich świadkami. Gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów. A przed nami długi week-end zatem wszystkim czytelnikom życzymy słońca, wypoczynku i wiosennej radości. serdecznie pozdrawiam alina PS. 1 maja się nie wydajemy, gdyż razem z Wami świętujemy.

Wizytówka: Katarzyna Jankowska - Radio Zachód

Funkcja: DJ, prezenterka, autorka playlisty Radia Zachód i nadzorca dźwiękowej autopromocji i ojinglowania stacji.

Zaczęło się od wycieczki klasowej do lokalnej stacji. Zawsze mi się marzyła reżyseria dźwięku, no to postanowiłam zobaczyć, jak to wygląda w praniu i wycieczkę zorganizowałam wspólnie z koleżanką z liceum. Czy mi się podobało?! Na pewno na tyle, żeby nadal chcieć podjąć studia, o dziennikarstwie w ogóle nie myślałam.

Blues Corner 163

Ten tydzień upływa pośród gitarowych dźwięków, które otaczają mnie na szlaku prowadzącym na wrocławski Rynek, gdzie 1 maja ustanowimy kolejny Gitarowy Rekord Świata. Przy tej okazji dokonałem dosyć szczegółowego remanentu moich gitarowych fascynacji. Cóż za przyjemna robota! Lekko licząc przez 10 dni przesłuchałem około 400 płyt i odnowiłem kontakt z kilkoma tuzinami gitarzystów. Był wśród nich także Ry Cooder, który ma nawet swoja oddzielną półeczkę. Są na niej jego solowe albumy, soundtracki i płyty przez niego produkowane.

Inspiruj się!

Dziś krótko o tym jak niewiele trzeba, by się zainspirować albo samym zostać zainspirowanym. W sumie wystarczy jedynie dobrze rozglądać się dokoła.

Zawsze dziwiłem się kolegom z lokalnych rozgłośni, którzy wyśmiewali wejścia prezentera w stylu 'widziałem dzisiaj dziurę na Konopnickiej obok Biedronki – uważajcie', bo byli zdania, że oni jako gwiazdy swojego podwórka muszą mówić o sprawach o ogromnym znaczeniu dla całego świata.