RadioNewsLetter - Wydanie 319

Numer wysłany 2007-05-09

Drodzy czytelnicy, Nagle, jak grom z jasnego nieba gruchnęła wiadomość, że RMI FM w Poznaniu jest na sprzedaż. No ludzie, każda stacja jest na sprzedaż. Popatrzcie na RMF FM, czy ktoś z nas przypuszczałby wcześniej, że ta stacja, oczko w głowie Stanisława, może być sprzedana? I to obcemu kapitałowi...? Wszyscy byliśmy zaskoczeni, włącznie z pracującymi na Kopcu. Ważne jest, żeby po sprzedaży ludziom pracującym w takich stacjach było dobrze i żeby było czego słuchać w eterze. A jak jest w eterze? serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Darek Maciborek - RMF FM

Dziennikarz muzyczny, prezenter radiowy

Dawno, dawno temu, kiedy w Polsce nie było radia komercyjnego, a Internet nawet nie raczkował miałem to szczęście, że znalazłem się w akademikach Śląskiej Akademii Medycznej na Wydziale Farmaceutycznym w grupie zapaleńców, którzy za punkt honoru postawili sobie przywrócenie do dawnej świetności, od lat nie działający, studencki radiowęzeł. Tak zaczęła się moja wielka przygoda z radiem. Choć na lutowaniu kabli i łączeniu archaicznego sprzętu się nie znałem to pierwsze lata spędzone przed mikrofonem w studenckim radiowęźle uświadomiły mi, co chciałbym robić w przyszłości.

Piosenka vs kicz

Eurowizja już dawno nie wyznacza muzycznych trendów w Europie, ale ten konkurs piosenki wciąż pozostaje programem telewizyjnym o jednej z największych oglądalności. W tegorocznej imprezie, złożonej już od 3 lat z dwóch części usłyszymy aż 42 piosenki. Po ubiegłorocznym sukcesie fińskiej grupy Lordi osoby zainteresowane tą europejską zabawą, jak nigdy dotąd, zastanawia się w którym kierunku ona podąży. 10 i 12 maja zobaczymy półfinał i finał 42. Konkursu Piosenki Eurowizji.