RadioNewsLetter - Wydanie 324

Numer wysłany 2007-06-13

Drodzy czytelnicy, Jak myślicie Holandia to z czym Wam się kojarzy ten kraj? Media w Polsce przodują w wyszukiwaniu tematów społecznych, które zawsze wywołują kontrowersje, ale odstawcie je na półkę. Tak jak wiatraki, depresje, tulipany, "Amsterdam by night" czy "de Wallen". Mnie w to też nie wciągajcie, bo ja tu po prostu mieszkam:). Od czasu do czasu dostajemy jednak listy z sugestiami, że z pewnością istnienie RNL czytający zawdzięczają "trawce" jaką redakcja sobie popala. Ani mi się ważcie snuć teraz takie przypuszczenia. serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Ewa Tutka - Złote Przeboje Lublin

Dyrektor programowy

Moja przygoda z radiem rozpoczęła się przypadkiem w 1993 roku. W wakacje miałam okazję współprowadzić program z polską muzyką w lokalnym Radiu Rytm. To wystarczyło, aby połknąć bakcyla. Potem był rok przerwy (studiowałam wszak) i wreszcie trafiłam do Radia Puls. Tym razem trafiłam do działu informacji. Prezes uznał, że mam świetny głos i odtąd mikrofon stał się moim narkotykiem. Zaczynałam od jednego dyżuru w tygodniu, a potem były tygodnie, w których spędzałam w radiu 7 dni.

Blues Corner 167

Mędrcy świata mediów od lat prowadzą dysputę w temacie 'najważniejsza supergrupa wszechczasów'. Niezależnie od tego, czy zapadną w tej sprawie ostateczne rozstrzygnięcia pewnym jest, że Traveling Wilburys znajdą się w ścisłej czołówce nominowanych.

Mniej zorientowanym Internautom uświadomimy, iż Travelling Wilburys to: Lefty Wilbury znany także jako Roy Orbison, Nelson Wilbury - George Harrison, Charlie T. Jnr. - Tom Petty, Lucky Wilbury - Bob Dylan oraz Otis Wilbury - Jeff Lynn.

O kub(p)kach smakowych

Rozpoczęła się nowa era w polskich rozgłośniach.
Żeby zdobyć uznanie u słuchaczy nie należy, broń Boże, mówić piękną polszczyzną z nienaganną dykcją, ale wręcz przeciwnie – na antenie musi królować język dresiarzy, wymowa Gołoty i riposty spod budki z piwem.
Ale uwaga – 'pieprzyć' już nie wystarczy! Teraz by być oryginalnym i nabijać słupki, trzeba wymyślić coś dużo mocniejszego. Rozważmy kilka pomysłów.