RadioNewsLetter - Wydanie 327

Numer wysłany 2007-07-11

Drodzy czytelnicy, Miało być upalne lato, o czym zapewniali nas w kwietniu przepowiadacze. No to niech teraz popatrzą na termometry, jak tam rtęć do góry skacze. Wciąż jacyś naukowcy optymiści twierdzą, że klimat się nie zmienia i że nie ma żadnego ocieplenia. To proszę popatrzeć, jak się burzy ziemia, za te globalne śmieci, za nieszczelne kominy i niezdrowe samochodów wypociny. I co będzie w tym roku na straganie? Czy z prawdziwego ogródka trafią tam warzywa? Poszukajcie mi tam dorodnego selera, który zza uśmiechniętej marchewki spoziera. A gdzie te czereśnie soczyste, oczywiście krajowe, z miąższem jak poduszka pod głowę? Dynia płacze od rana w moim ogrodzie, bo się boi, że nie doczeka. Według niej, tuż obok jej liści przepływa już rzeka. Nawet strach na wróble przewrócił się w maliny... czy to oznacza, że nie będzie już malin dla Aliny? Oj takie tam pogodne wypociny... serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Paweł Radzewicz - Złote Przeboje/TokFM

Dziennikarz/reporter czyli zbrojne (w mikrofon) ramię Radia TokFM w Trójmieście, lokalnie serwisant

Zielony jak fasolka szparagowa zaoczny student socjologii zapukał kiedyś do drzwi suwalskiego Radia 5. To, co działo się w lochach będących studiem wystarczyło, by kilka tygodni później odebrał telefon z pytaniem 'Czy ciągle jest Pan zainteresowany pracą w radiu?' Fasolka przez prawie trzy lata nabierał w surowym suwalskim klimacie kolorów, czytał serwisy i biegał z mikrofonem. Pewnego dnia wybiegł (dla chleba, Panie dla chleba...) i nie wrócił...

Re: The Digital Radio Show - The king is dead... long live the King!

Komentarz będzie dłuższy...
To prawda, że
przyszłość radia cyfrowego nie jest klarowna. Jest w stanie dalekim od dojrzałości, i prawdopodobnie rzeczywistością stanie się za 5-7 lat, gdy nadejdzie oczekiwany moment wyłączenia technologii analogowej - w pierwszym rzędzie telewizji... Tak więc oto następne kilka lat okażą się decydujące dla przyszłości radia.
Ale jakie dzisiaj rysują się możliwości? Spróbuję je jakoś usystematyzować.

Blues Corner 169

Największy w Europie festiwal bluesowy pod dachem, czyli Rawa Blues - dopiero za trzy miesiące. Ale szef imprezy - Irek Dudek - już podgrzewa atmosferę. W tym roku raz pierwszy nowym kanałem. Zdecydował się wreszcie na otwarcie archiwum nagrań z poprzednich 25 imprez i stopniowo wypuszcza je na płytach. W tej koncepcji skojarzył się zgrabnie z katowickim Metal Mind Productions, który od kilku lat jest wiodącym wydawcą bluesowym w krainie między Bugiem, Odrą i Rawą.

Prawie jak w kinie...

W piątek trzynastego Harrison Ford skończy 65 lat i razem ze Spielbergiem kręci Indianę Jones 4. Powinnam się cieszyć, bo do dzisiaj uwielbiam trylogię Spielberga sprzed lat. Kiedy mając 10 lat obejrzałam Poszukiwaczy Zaginionej Arki to było spełnienie moich dziecięcych marzeń o wielkiej przygodzie. Dzisiaj zamiast entuzjazmu jest obawa. W przypadku takich powrotów zawsze jest jedno podstawowe pytanie. Czy twórcom uda się oddać po latach tamtą atmosferę. Czy nowego Indianę Jonesa uznam za naturalną ciągłość tego, co kiedyś mnie zachwyciło? Co do tego jestem sceptyczna. Wystarczy, że sobie przypomnę kolejne epizody Gwiezdnych Wojen zrealizowane po latach przez Lucasa.