RadioNewsLetter - Wydanie 349

Numer wysłany 2008-01-09

Drodzy czytelnicy, Wszyscy zdrowi? Z postanowieniami do zrealizowania? Z marzeniami o lepszym, radośniejszym i szczęśliwszym życiu? To dobrze, bo takich czytelników nam tutaj potrzeba. Marzących, lubiących wyzwania, zgłaszających się, bez wymuszania, do współpracy z RNL. A tymczasem... abracadabra... i jest pierwszy numer w tym roku. Zapraszam do lektury. Zdrowia i wszelkiej pomyślności życzę w imieniu wszystkich twórców portalu. I oby radio rosło w siłę! serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Krzysztof Łuszczewski - Jazz Radio/Radio RMI/Radio Kolor

Prezes Zarządu/ Dyrektor Programowy Jazz Radio
Dyrektor Programowy RMI FM
Dyrektor Muzyczny Radio Kolor

Zawsze byłem wielkim fanem radia, więc gdy tylko nadarzyła się ku temu okazja, skwapliwie z niej skorzystałem. W 1982 możliwości było niewiele, radio publiczne i kilka rozgłośni studenckich, nadających swój program przez 'kołchoźniki' w akademikach. Trafiłem do jednej z nich. Nazywała się Akademickie Radio Winogrady. Jak wszedłem pierwszego dnia to wyszedłem po siedmiu latach, za dobre sprawowanie. Ale proszę wysokiego sądu, niczego nie żałuję, to były genialne lata. W 1987 roku założyłem rodzinę i choć radio wciąż było moim hobby, to nigdy nie przyszło mi do głowy by zajmować się nim zawodowo.

Muzyczny typ roku: Amy Winehouse - Back To Black

Moja ulubiona dziewczyna z winem w nazwisku. Moja muzyczna fascynacja 2007 roku. Wiem, nie jestem oryginalna i nie nadaje się do tych szpanerskich zestawów, gdzie jak ludzie wymieniają swoje trzy ulubione płyty roku to okazuje się, że nie mieliśmy pojęcia, że coś takiego ukazało się na rynku.
Album Back To Black jest za to w rankingach najlepiej sprzedawanych płyt w wielu krajach. Cieszy mnie to ogromnie! Muzycznie był to dla niej fantastyczny rok, ale nie zawsze radziła sobie ze sławą i swoimi słabościami. W Holandii zawaliła występy na dwóch największych festiwalach.

Prawie jak w kinie...

Na sam początek nowego roku doznałam oczarowania, o którym nie umiem zapomnieć, nie potrafię przestać myśleć. Grace Is Gone. Najpiękniej i najsmutniej na świecie zaśpiewał Jamie Cullum. Dramat nieznanego szerszej publiczności Jamesa C. Strouse to historia współczesna. John Cusack gra w niej mężczyznę, którego żona zginęła w czasie służby w Iraku. O tym, co się stało, musi powiedzieć córkom. Filmu jeszcze nie widziałam. Znam tytułową piosenkę. Kompozycję Clinta Eastwooda ze słowami Carole Bayer Sager.

Czy Polskie Radio mówi prawdę o abonamencie?

Polskie Radio regularnie przypomina słuchaczom, że bez abonamentu nadawane przez nich programy nie mogłyby powstać. Do udziału w kampanii zaprosili wielu artystów, pisarzy i różne kulturalne ikony, aby to potwierdziły. Tylko czy tak rzeczywiście jest, jak mówią słuchaczom? Czy słuchacze programów Polskiego Radia i biorące w antenowej akcji abonamentowej osoby nie są wprowadzone w błąd, lub mówiąc delikatnie, nie do końca są dobrze poinformowane?