RadioNewsLetter - Wydanie 364

Numer wysłany 2008-04-30

Drodzy czytelnicy, Gdy cały kraj będzie przygotowywał się do powrotu z długiego week-endu, my właśnie będziemy się pakować. W sobotę wyjeżdżamy na kilka dni w Góry Izerskie, ale przed wyjazdem wylosujemy spośród głosujących na Listę Albumów Wszech Czasów kilkanaście osób, które obdarujemy winem musującym owianym słońcem, czyli wspaniałym Freixenet. Na kolejny, nowy numer RNL trzeba będzie poczekać do 13 maja. I kto ma tym razem dłuższy week-end?:)) Życzę Wam słońca i wspaniałego wypoczynku. serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Jacek Swoboda - Radio Piekary

Szef muzyczny, DJ

Początek dzielenia się muzyką z innymi miał miejsce w technikum elektryczno-elektronicznym. Szybko zrozumiałem, że niezależnie od tego przez jaki układ popłynie prąd nie będzie w tym dla mnie magii, więc niewiele wyniosłem na tym etapie edukacji (byli tacy którzy wynieśli, jeden nawet lutownicę). Szkoła posiadała jednak swój radiowęzeł i tam już była magia. Każda 10 minutowa przerwa wypełniona muzyką i opowieściami o artystach.

Rozkaz - Teren zaorać

Co jest takiego w mediach lokalnych, że od lat muszą walczyć z biurokracją i niechęcią, a ostatnio nawet nienawiścią centralnych władz?
Pies z kulawą nogą nie pomógł nikomu w terenie, kiedy rozgłośnie były wykupywane i sieciowane, mordowane przez stosowanie dumpingowych cenników i zjadane przez dużych graczy. Teraz na koniec tego wyniszczającego dzieła chce się regionalne ośrodki mediów publicznych oddać samorządom.
To może lepiej je po prostu zbombardować?

Prawie jak w kinie...

Roberto Rodriguez będzie kręcił remake Barbarelli. I mam wrażenie, że nie wyjdzie z tego nic dobrego. Ciągle mam sentyment do pierwowzoru Rogera Vadima, w którym tytułową rolę zagrała Jane Fonda.

Ten film to 1968 rok. I prawdą jest, że klasyka fantasy czy science fiction starzeje się o wiele szybciej niż inne filmy. Jednak w Barbarelli do dzisiaj jest coś niesłychanie urokliwego. Może to zasługa ścieżki dźwiękowej? Bob Crewe& Charles Fox odwalili kawał dobrej roboty. Ich muzyka zachowała niezwykły klimat tamtych lat.