RadioNewsLetter - Wydanie 368

Numer wysłany 2008-06-04

Drodzy czytelnicy, W tym wydaniu "Rock is in the air", ale trudno się dziwić, skoro ruszyła duża sieć Eska Rock. Ciekawe jak będzie za rok wyglądał nasz krajobraz radiowy. A do tego czasu jest jeszcze sporo do zrobienia. Róbcie, będzie o czym pisać i dyskutować. Zapraszam do lektury i serdecznie pozdrawiam alina PS. Teraz, gdy największe emocje już opadły zapraszam do wypełnienia ankiety o Eurowizji.

Wizytówka: Janina Paradowska - Tok FM

Prezenterka, dziennikarka, komentatorka. Jestem autorką poniedziałkowego Poranka w Tok FM, a także dyżurną zastępczynią, jak komuś coś wypadnie i nie może. Ja nie wiem dlaczego, ale na ogół mogę.

Dziennikarka prawie wyłącznie pisząca, w radiu gdzieś od początku lat 90 jako zapraszana komentatorka do audycji, głównie w radiu publicznym, bo wtedy jeszcze mnie zapraszano. Teraz jest podobno zakaz, widocznie jestem postkomunistycznym złogiem. W zawodzie od bardzo dawna, nie powiem jak długo, bo może za długo. Debiutowałam w dziale miejskim Kuriera Polskiego, śledzenie cen pietruszki na straganach było w PRL zajęciem bardzo ciekawym.

Dlaczego abonament być MUSI

Środowiska twórcze masowo piszą petycje, prezesi apelują, opozycja robi Rejtana i rwie szaty na piersi. O co tu tak naprawdę chodzi? Oglądam ten spektakl od kilku tygodni i w sumie to już nie wiem. Abonament albo śmierć? Kolejna Nicea? Nie zastanawiam się tutaj, czy telewizja publiczna w ogóle jest nam potrzebna. Wiele było pyskówek na ten temat i tak naprawdę nic nie wniosły – zostawmy to na kiedy indziej.

Agora prezentuje: premierowy album Rock loves Chopin

Projekt 'Rock loves Chopin' to nowe, twórcze opracowania utworów Fryderyka Chopina, dokonane przez czołówkę polskich muzyków rockowych: Jana Borysewicza, Wojtka Pilichowskiego, Annę Serafińską, Grzegorza Markowskiego, Patrycję Markowską oraz Włodka Tafla. Jako gość specjalny do grupy tej dołączył Janusz Olejniczak - wybitny pianista, wirtuozerski interpretator muzyki Chopina. Premiera albumu planowana jest na 19 czerwca.