RadioNewsLetter - Wydanie 375

Numer wysłany 2008-07-30

Drodzy czytelnicy, Już dawno obiecaliśmy zrobić wspominkową galerię zdjęć w RNL i w końcu przygotowaliśmy odsłonę pierwszą. Jak zwykle część zdjęć jest w Amsterdamie, część w leśniczówce, czyli zawsze coś.. ale obiecane i wreszcie zrobione. Tylko sam system pokazywania zdjęć nie za bardzo mi się podoba, ale w kolejnym foto-odcinku będzie sprawniej.. ..powiedziała Dragan. zapraszam i serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Grzegorz Kowalczyk - Eska

DJ, prezenter

Moja przygoda z radiem zaczęła się mniej więcej w 1992 roku. Mieszkałem wtedy w Ostrołęce. Podczas jednego z tzw. 'towarzyskich spotkań', mój kolega, Czarek Dragow, zaproponował mi prowadzenie muzycznych programów w lokalnym Radiu Oko. Co ciekawe, ta stacja istnieje do dziś i z tego co wiem, nie należy do żadnej z dużych sieci radiowych. Prowadziłem programy autorskie wieczorami, grałem programy w ciągu dnia, byłem szefem muzycznym, spędzałem wolny czas, czyli robiłem wszystko, co w tamtych czasach mogła robić osoba pracująca w radiu. Muszę przyznać, że to był niesamowicie kreatywny czas dla radia komercyjnego w Polsce! Spontanicznie radosny, właściwie bez ograniczeń muzycznych, a programowo zgodny z zasadą, 'co w głowie to na antenie'.

Music Non Stop: Lady GaGa

Czy jej pseudonim wziął się od tytułu nagrania Radio Ga Ga grupy Queen?! Tak naprawdę wcale nie ma to większego znaczenia. Grunt, że piosenkarka z Nowego Jorku ma ambicje i duże możliwości żeby królować. Jest już popularna w Australii, Brazylii, Niemczech, Francji, Kanadzie, Malcie, Szwecji i Nowej Zelandii. W sklepie Itunes też radzi sobie nieźle. Pomogli jej w tym Colby O'Donis i Akon. Słusznie zauważycie: wszyscy nagrywają dla tej samej wytwórni.

Młode retro: Beata Bartelik - Sen na pogodne dni

Kiedy niedawno usłyszałem ten utwór od razu przypomniały mi się lata 80-te. Łezka się zakręciła w oku, a pierwsze skojarzenie to Program 1 Polskiego Radia późno w nocy, jeszcze nie na 'ukaefie'. Oni grali tam takie kawałki. Piosenka jest letnia, ciepła, fajnie zaśpiewana. Tekst miłosny, banalny, ale słuchacze takie lubią. Proszę nie bić i nie drapać, bo nie wiem kim jest Pani Beata Bartelik, ale miała chyba tylko jeden przebój.