RadioNewsLetter - Wydanie 388

Numer wysłany 2008-11-05

Drodzy czytelnicy, O pobycie na konferencji w Londynie napisałam we wstępnym tekście, zaprosiłam też uczestników NAB Europe z Polski i kilku z nich przesłało swoje przemyślenia. Znajdziecie je pod tym samym artykułem. Jednak najlepszym archiwum są i tak zdjęcia, bo to one utrwalają wspomnienia na dłużej. Oj, chyba się rozklejam... idę oglądać relacje z wyborów. Dobrego tygodnia i długiego week-endu alina

Wizytówka: Kamil Dąbrowa - Tok FM

Szef Muzyczny, prowadzący oraz autor pasm programowych

Zaczęło się od słuchania radia z dziadkiem. Dziadek powiedział mi, że jak dorosnę też mogę pracować w radiu. Okazało się, że miał rację. Ciekawe skąd on to wiedział?
Na studiach słuchałem Wawy i Radia Jazz oraz chodziłem do opery i filharmonii. (Zabrzmiało trochę pretensjonalnie – co nie?)
Te dwa fakty miały niebagatelny wpływ na moją przyszłą karierę. Do Jazzu dzwoniłem i wygrywałem nagrody, a w operze poznałem człowieka, który pracował później w Radiostacji. Kiedyś zadzwoniłem do Jazzu i ktoś powiedział mi, że ponieważ mam przyjemny głos i wiem coś o muzyce jazzowej, to może chciałbym się czegoś nauczyć w radiu.

Prawie jak w kinie...

Piszę te słowa 2 listopada. W dniu, który jest inny od pozostałych. Z czasów dziecinnych spędzonych w Naprawie pamiętam takie lata, kiedy nie jechaliśmy na groby. Wieczorem zapalaliśmy znicze w ogrodzie, a nad polami i lasami snuły się mgły. Przesycone zapachem opadniętych liści, wypalonych ognisk, czarnej ziemi... Po zmroku dom wydawał się jedynym miejscem na świecie. Już nigdy później nie słyszałam takiej ciszy. Takiej, jak ta w Naprawie...

Zmarł Witold Pograniczny

Witold Pograniczny to cała historia polskiej muzyki rozrywkowej i historia powojenna Polskiego Radia - tak swego redakcyjnego kolegę wspomina dziennikarz Redakcji Muzycznej Polskiego Radia Paweł Sztompke.

Witold Pograniczny był jednym z pierwszym polskich prezenterów muzycznych, zarówno radiowych, jak i dyskotekowych. Debiutował w historycznej audycji Rozgłośni Harcerskiej '30 minut rytmu' 7 grudnia 1958 roku, obok Marka Gaszyńskiego. Z nim też przez wiele lat tworzyli nierozerwalny duet, prezentując początkowo muzykę jazzową.

Radiowcy piszą książki: Rafał Działach, Radio Piekary

Nasz radiowy kolega, Rafał Działach, prezenter z Radia Piekary wydał zbiór opowiadań zat. 'W objęciach widnokręgu'. W opiniach na temat jego debiutanckiej książki, która ukaże się 7 listopada, możemy przeczytać:

'Dawno nie czytałem tak pięknie zaplątanych słów. Działach potrafi w mistrzowski sposób uwodzić widza. Z najprostszych historii, najzwyczajniejszych zdarzeń buduje swój osobisty, jedyny i niepowtarzalny literacki kosmos i tylko od nas zależy czy zechcemy się poddać jego magii'