RadioNewsLetter - Wydanie 409

Numer wysłany 2009-04-29

Drodzy czytelnicy, Nie zazdroszczę tym, którzy wcześnie wstają. I żeby trochę poczuć jak to jest, gdy się wstaje w "środku nocy" porozmawiałam z porankowcem Bartkiem, który od maja będzie się wysypiał oraz zaprosiłam Tomka, który przyzwyczaja się do porannego trybu życia:) Zapraszam do lektury i życzę słońca, ale też deszczu! alina

24 godziny z życia porankowca: Tomasz Kin - Roxy FM

To że piszę do '24 godzin z życia porankowca' to dla mnie wciąż jakiś absurd. Otóż przez całe swoje życie nie funkcjonowałem przed 10 rano! Jednak moja mała córeczka, pokazała mi że jest to możliwe i bywa czasem naprawdę przyjemne. Gdyby nie ona, pewnie nigdy nie przekonałbym się o tym.
Skoro nie śpię od 6:00, to dlaczego mam nie jechać by zrobić audycję, jeśli każą mi w radio wrócić na antenę w pełnym wymiarze i robić to na co mam ochotę... Tak zaczął grać 'Teleranek' Radia Roxy.

Wystarczy kalkulator

Mariusz Rokos komentując ostatni, jakże działający na wyobraźnię, wynik RMF FM w zasięgu dziennym napisał tak: 'Tak jak patrzę, to radiu Zet nie ubywa Słuchaczy - więc nowi Słuchacze przepływają z innych stacji. Ciekaw jestem skąd? Więcej ma Jedynka, Trójka...'.
Warto przy tej okazji przypomnieć, że zasięg dzienny i średni czas słuchania razem 'składają się' na udział w czasie słuchania, trochę porachować i znaleźć przyczynę tak wielkiej różnicy w osiągnięciach obydwu stacji.

Cykl przerywany: Ważne /mało ważne/ nieważne (podkreśl właściwe)

Kac po Fryderykach nie mija. Nie mija, bo ciągle myślę, że dzieje się tu, u nas tyle dobrego. A 'my' z uporem maniaka omijamy to jak trędowatych. Udajemy, że złe zespoły są dobre, piosenki do kitu są fantastyczne i odwrotnie. Pominąć się chce milczeniem realizację i przekaz tv, ale nie mogę. Pominąć chcę kilka nominacji. Nagrodzonych w paru przypadkach, również warto pominąć.