RadioNewsLetter - Wydanie 455

Numer wysłany 2010-04-21

Drodzy czytelnicy, Los tak chciał, że nie uczestniczyliśmy w pełni w przeżywaniu narodowej tragedii. Wyjechaliśmy z Polski dwa dni wcześniej. Ja poddałam się w tym czasie operacji oka, a Cesco do dzisiaj siedzi z innymi uczestnikami NAB Las Vegas w Stanach i czeka na samolot powrotny do Europy. Widocznie los tak chciał... Z relacji oczekujących na powrót wiem, że jedni kurczowo siedzą na lotniskach i ulegają zbiorowej frustracji, a inni wynajęli samochody i zwiedzają urocze okolice Nevady i innych stanów. Proszę zgadnąć co wybrał Cesco.... Nie będziemy zatem zabierać głosu na temat tego, jak media, a w szczególności radio towarzyszyły słuchaczom w tym wyjątkowym okresie. Oddajemy głos innym... życzę dobrego tygodnia i serdecznie pozdrawiam alina

Świat według njusrumu...

Nie jest Pan prawdziwym Polakiem, bo pan za mało płakał w sobotę. Znalazłem taki list w służbowej skrzynce mailowej nazajutrz po smoleńskiej katastrofie. Nie przejął mnie, ale zapadł w pamięć. W innej wiadomości ktoś pytał, czy teraz „platformiany sługusie” przeprosisz prezydenta za złośliwe komentarze. Już 24 godziny po niewyobrażalnej tragedii polonia frustrata zaczynała sączyć jad. Teraz płynie on już całkiem wartką rzeką.

Świat według njusrumu...

Dlaczego głupiejemy, zapytał Uniwersytet Warszawski. Spór z cyklu dlaczego czarne nie jest bordowe lub dlaczego seks musi być przyjemny. Równie dobrze można przepytać profanów matematycznych, ile jest 46 razy 67 lub kazać dyslektykom pisać tekst „Dyktanda Mistrzów”. Bo dlaczego założono, że stajemy się kretynami? Czy skoro zacna uczelnia chce rozstrzygać tak fundamentalną kwestię, jest coś na rzeczy?