RadioNewsLetter - Wydanie 500

Numer wysłany 2011-06-02

Drodzy czytelnicy, Oto wpada do Waszych skrzynek 500. numer RNL!!! Pamiętam, jak zaczynaliśmy i jakie były założenia oraz plany... bardzo mgliste:) Ileż to razy mówiłam sobie, że już nie wydamy następnego numeru?! Ale nie ma co rozpamiętywać momentów słabości, skoro w dzisiejszym numerze zgromadziliśmy tylu naszych wieloletnich współpracowników i na stałe lub z dobiegu piszących "rnl-owiczów". Bardzo Wam dziękujemy za współtworzenie portalu, który z założenia miał być "platformą do kontaktów ludzi z tej samej branży". Oczywiście, że mógłby być ciekawszy, nowocześniejszy i bardziej ekscytujący. Dokładnie tak jak nasza kochana branża:)) Prosiłam, aby z okazji 500-setki piszący nie przesyłali "laurek", ale z drugiej strony, skoro już przesłali to miło jest poczytać, że tworzony w tak małym gronie portal, w tak ogromnym internecie, wciąż ma swoich wiernych fanów. Życzę Wam radiowej pomyślności i zdrowia! alina

IMEJL killed the radio personality

Video Killed The Radio Star – pierwszy wielki hit MTV sprzed 32 lat. Proroctwo Horna i kolegów spełniło się połowicznie (Trener Gmoch: 'strzelił, jak to się mówi, obok'). Ale na rzeczy coś jest. Artyści, którzy nie ubierają swojej muzyki w klipy lub estradowe teatralia wegetują na marginesie zainteresowania odbiorcy masowego. Ten błyskotliwy wstęp prowadzi do rozwinięcia następującej myśli: IMEJL killed the radio personality.

To nie jest płyta dla młodych ludzi...

Kiedy pierwszy raz usłyszałem informację, że Kate Bush planuje wydać album z nowymi wersjami piosenek ze swoich nie najlepszych albumów nie wiedziałem, co o tym myśleć. Kryzys twórczy? Chęć zarobienia pieniędzy... Gdy w sieci pojawił się zwiastun utworu Deeper Understanding jako pierwszy rzuciłem się do krytyki. W 20 sekundowym fragmencie, jak dla mnie, wszystko było nie tak. Podobnie wrażenie miałem potem, kiedy do sieci wyciekły tak samo krótkie fragmenty wszystkich utworów. Byłem przerażony, jak moja ulubiona artystka może tak masakrować swoje utwory?