RadioNewsLetter - Wydanie 507

Numer wysłany 2011-07-27

Drodzy czytelnicy, Dla jasności dodam - jesteśmy wielkimi fanami radia publicznego. I bardzo ubolewamy, że w Polsce dzieje się tyle złego w mediach publicznych. Nawet jestem pewna, że gdyby sektor radia publicznego był w lepszej kondycji zrobilibyśmy kolejną konferencję radiową. Na pewno już nie taką samą jak przed laty, ale... pomarzyć dobra rzecz:) serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Wojtek Bednarczyk – Radio Freee

DJ, prezenter.
Jest rok 1992, późna jesień w Lublinie. Do studia młodego zespołu 'Black Day' tworzącego muzykę elektroniczną zapukało dwóch dżentelmenów z zapytaniem, czy bylibyśmy w stanie nagrać kilka jingli do nowo powstającej stacji radiowej - Radio Puls. Nie ukrywam, że była to dla nas nowość, ale ani przez chwilę nie wątpiliśmy, że podołamy wyzwaniu. Tak mniej więcej wyglądał pierwszy impuls, który skierował mnie na radiowe szlaki.

Prawie jak w kinie...

Jakiś czas temu Hollywood obiegła wiadomość, że wytwórnia Warner Bros. planuje realizację kolejnej wersji Narodzin gwiazdy. Reżyserem filmu miałby zostać Clint Eastwood. Odtwórczynią głównej roli- Beyonce...

Informacja o każdym nowym filmie Eastwooda elektryzuje mnie. Jest dla mnie jednym z najważniejszych filmowców w historii kina. Reżyserem i aktorem, którego zawsze będę podziwiać... Czy sprawdziłby się jako twórca remake' u tak dobrego jak film z Barbrą Streisand i Krisem Kristoffersonem?

Radio Gala poleca: Nicholas Tym - Live People

Nicholas Tym ma 28 lat, z czego połowę spędził grając w różnych zespołach muzycznych. Prawie dekadę zajęło mu dojście do etapu, w którym postanowił rozpocząć karierę solową, ale warto było czekać. Ma już gotowy pierwszy 'pełny' album „U-Turn“, nagrany z najlepszymi ukraińskimi muzykami i z pomocą Jeffa Longa, kanadyjskiego producenta pracującego m.in. z Danielem Powterem, Danem Rothery i Bryanem Adamsem.