RadioNewsLetter - Wydanie 512

Numer wysłany 2011-09-22

Drodzy czytelnicy, W tym wydaniu, z okazji 10 urodzin poranka w Radiu Eska Warszawa nasi goście wspominają, jak to drzewiej bywało, ale też dzielą się swoimi doświadczeniami, jakże cennymi dla tych, którzy zamierzają kiedyś w radiu budzić ludzi. Marcin Bisiorek, wtedy świeżo upieczony DP Eski oraz trójka porankowców opowiadają, jakie były początki i jak jest teraz z jubileuszowym ‘Zjedz Pawelca na śniadanie’. Zapraszam do portalu, także do naszych stałych rubryk. Serdecznie pozdrawiam Alina

Wizytówka: Anna Paluszek - Radio Wawa

Dyrektor programowy

Od czego tu zacząć? Może od tego, że zawsze chciałam być dziennikarzem. Co prawda nie - radiowym, tylko takim piszącym do poważnej gazety. Podczas studiów na pierwszym roku zamiast trafić do gazety - trafiłam do radia i... było po mnie. To cięcie taśmy żyletką.. Te skrawki walające się po całym pokoju. Przegrywanie nagrań u pani, która tylko tym się zajmuje. Kto to dziś pamięta? Zaczynałam w dawnej Rozgłośni Harcerskiej i przede wszystkim w Programie IV Polskiego Radia.

Music Non Stop: Radio z Wizją

Poniższy tekst napisałem mniej więcej dwa tygodnie temu i nie wrzuciłem go, bo nie byłem pewien, czy wypada. Jednak zamieszczam go, i to z dwóch powodów. Primo temat wywołuje ciągle kontrowersje, czemu trochę się dziwię, ale tylko trochę. Secundo wkrótce okaże się, co będzie dalej z tym projektem: Dosłownie przed chwilą wróciłem do domu z audycji. Start up - to słowo przewijało się dziś w niej bardzo często, bo i taki był nocno-wieczorny temat, a uzmysłowił mi on fakt, że większość nowo powstałych projektów, na które pieniądze zazwyczaj i tak wędrują z unijnych funduszy, to lepsze, lub gorsze kopie pomysłów zagranicznych. Nie inaczej jest przypomnę z Radiem na wizji, w którym chcąc nie chcąc, a będąc szczerym bardziej jednak nie chcąc miałem (niewątpliwą) przyjemność współprowadzić 18 stycznia b.r. pierwszy w historii program na wizji.

Jedynka Wielkiej Czwórki znów na topie

Czterdzieści lat po rozpadzie Wielkiej Czwórki z Liverpoolu ich album “1” znów znalazł się na pierwszym miejscu, tym razem listy najczęściej pobieranych płyt największego serwisu muzycznego na świecie, iTunes. Kompilacja 27 hitów oryginalnie wydana w roku 2000 została obecnie cyfrowo “zremasterowana”, znaczy się ulepszona . Tak więc zespół The Beatles bije na głowę takie współczesne gwiazdy jak Adele, Lady Gaga, Katy Perry i Lil Wayne.