RadioNewsLetter - Wydanie 513

Numer wysłany 2011-10-06

Drodzy czytelnicy, Przeziębienie, które mnie dopadło ponoć trzyma trzy tygodnie, a ja wyciągnęłam się z niego po dwóch. Tylko po to, żeby do Was szybciej wrócić:) Zapraszam do lektury i życząc zdrowia serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Michał Loskot - Radio Plus Śląsk

Prezenter, wydawca
Rok 1984 lub ‘85 gdzieś na Śląsku. Biurko małolata i magnetofon „Kapral”. W głowie powstaje kolejna audycja. Wyobraźnia pracuje („teatr wyobraźni”?). Prawdziwa praca przy mikrofonie wydaje się czymś tak kosmicznym, że nawet marzenia nie sięgają…

Zaledwie siedem lat później praktyka studencka i staż w Radiu Katowice. Towarzysko, z koleżanką, jadę na przesłuchania do powstającego radia w Gliwicach. Od razu grafik prezenterów i pierwszy w Radiu Puls Gliwice (dziś Plus Śląsk) poranek. Gram z moich ulubionych płyt.

To już naprawdę 18 lat?

"Eye Of The Tiger"

Stacje radiowe, mocno zaangażowane w politykę, stanęły do walki. Przedwyborcze rundy miały i mają miejsce na ringu FM. Jako słuchacz postanowiłem kupić bilet, włączyłem radioodbiornik i nastawiłem fale na zawodników wagi najcięższej, tej ogólnopolskiej. Ku mojemu zdziwieniu niedzielny bój odbył się bez rękawic, na gołe pięści. W jednym narożniku Radio Maryja i audycja „Rozmowy niedokończone”, po przeciwnej stronie Tok Fm z audycją „Doobie Nights”. Gong!

Bezmóżdża z New Jersey

Amerykanie to mistrzowie reality shows. Mamy tu całą gamę seriali, w których zwykli śmiertelnicy walczą o przeżycie w ekstremalnych warunkach, zjadają wyjątkowe paskudztwa, wymieniają się partnerkami, próbują poderwać milionera, albo po prostu robią z siebie idiotów ku wielkiej uciesze gawiedzi. Programy te są tanie i szybkie w produkcji i cieszą się niesłabnącą popularnością. Od kilku lat MTV dostarcza nam towaru, którego powodzenie przyćmiło takie wydarzenia jak schwytanie Osamy Bin Ladena, wybory powszechne, kryzys ekonomiczny i krach na giełdzie.