RadioNewsLetter - Wydanie 514

Numer wysłany 2011-10-13

Drodzy czytelnicy, Czasami nie mam pojęcia, co napisać w takim liście dołączonym do... i dzisiaj tak jest, że nie wiem. Może napiszę, że cieszę się, że wciąż jesteście czytelnikami tego portalu. Zapraszam do lektury i serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Michu Sobkowski - Radio Eska

Urodzony w Toruniu w epoce i w dniu, kiedy to większość, niekoniecznie dobrowolnie, krzyczała w pochodzie „niech żyje!” – nie miałem więc zbytnio wyjścia. A potem rodzice pojechali po różne dziwne rzeczy do Austrii w 1990 (dlaczego? „bo już można było”) i przywieźli byczy magnetofon z małym otworkiem, do którego, po wciśnięciu magicznego „REC”, można było mówić. Znów nie miałem wyjścia, miałem za to sporo dziwnych rzeczy do powiedzenia…

Muzyczny typ RNL: Lana Del Rey - Video Games

Musieliście o niej słyszeć, bo jest w tej chwili gwiazdą w internecie. Jej debiutancki utwór Video Games obejrzało w ciągu dwóch miesięcy ponad 2 miliony internautów. Ale Lana Del Rey, a raczej Lizzy Grant nie jest debiutantką na scenie. Pod prawdziwym nazwiskiem próbowała już zaistnieć z EP-ką w 2009 roku, ale nic z tego nie wyszło. Teraz wróciła odnowiona wizualnie, bardziej pewna siebie, a co najważniejsze, ze wspaniałą piosnką.

Nie kop krowiego łajna w upalny dzień

To najlepsza rada, jakiej udzielił niedawno dziennikarzom legendarny piosenkarz country and western, Hank Williams Jr.. Powinien on zresztą trzymać się tematyki hodowlano - ekstrementalnej, bo nie wypada najlepiej jako komentator polityczny. Tydzień temu Williams w programie konserwatywnej telewizji Fox News porównał Baracka Obamę do Hitlera, komentując spotkanie prezydenta z przewodniczącym Izby Reprezentantów Johnem Boehnerem na polu golfowym.

Krótko o singlu: Kate Bush - Wild Man

Kto by się spodziewał, że w jednym roku najbardziej leniwa artystka na świecie wyda dwie płyty. No dobrze, pierwsza to były wariacje na temat własnych utworów, wydanych lata temu. Ale w listopadzie zupełnie premierowy materiał, tylko 7 utworów, ale aż 65 minut muzyki, wg. informacji promocyjnych w całości zanurzony w dźwiękach śniegu. W poniedziałek ogólnoświatową premierę na antenie BBC Radio 2 miał nowy singiel Kate Bush 'Wild Man“, który zapowiada album '50 Words For Snow'.