RadioNewsLetter - Wydanie 520

Numer wysłany 2011-12-01

Drodzy czytelnicy, "Pierwszego grudnia, gdy pogoda służy, to wczesną i pogodną wiosnę wróży." Życzę słońca i serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Kamil Olak - Radio Plus

Prezenter porannych wiadomości, wydawca

O pracy w radiu to w zasadzie nigdy nie myślałem. Zawsze marzyłem o pracy motorniczego tramwaju (choć w moim rodzinnym mieście ich nigdy nie było), bo od małego uczyłem się na pamięć rozkładów jazdy.
Jeśli dobrze pamiętam do radia zaciągnął mnie znajomy. Niby na wakacje, na praktyki, ale na tym się nie skończyło. Szybko okazało się, że radio to mój drugi dom. Nie sprawdziły się plotki o parzeniu kawy przez żółtodziobów i od razu zostałem „nieustraszonym reporterem” Polskiego Radia Kielce.

Radio 2020: Grzegorz Podsiadło

Grzegorz Podsiało jest jednym z tych skromnych ludzi, którzy budowali podstawy radia komercyjnego w Polsce. Dziś prowadzi swój własny biznes, który obejmuje cały świat. Jest prawdopodobnie jedynym polskim radiowcem, który ma wpływy w stacjach radiowych na 5 kontynentach. Bez jego oprogramowania praca w radiu byłaby trochę trudniejsza.
Grzesiek jest dumnym przykładem, że Polak potrafi! I to jak potrafi!

Harrison mylnie zwany “cichym”

Okazuje się, że “cichy” Beatles tak naprawdę wcale nie był cichy. 80-letnia siostra Georga Harrisona, Louise powiedziała w wywiadzie dla dziennika Sarasota Herald-Tribune, że George zawdzięcza ten przydomek... grypie. Kiedy Beatlesi przylecieli na występy do USA i mieli wzięć udział w programie telewizyjnym Eda Sullivana, George nabawił się grypy. Louise musiała się nim opiekować. Dostał parę zastrzyków, stosował terapię inhalacyjną, a lekarze kazali mu, żeby jak najmniej mówił i nie nadwyrężał głosu.