RadioNewsLetter - Wydanie 525

Numer wysłany 2012-01-19

Drodzy czytelnicy, Z pewnością zauważyliście, że na łamach RNL coraz rzadziej gościmy zagranicznych radiowców i ekspertów. Czy wiecie dlaczego? Dlatego, że bardzo małe grono czytelników jest zainteresowane tym, jak oni robią radio, co myślą i jak wyglądają ich rynki oraz stacje. Sprawdziliśmy to, bo w internecie można wszystko sprawdzić:) Nie bacząc na małe zainteresowanie zdecydowaliśmy, że jednak będziemy zapraszać radiowców z innych krajów. Jednym z takich bardzo interesujących jest były radiowiec, obecnie prezydent RCS/Media Monitoring, Philippe Generali. W ankiecie Radio 2020 podzielił się z nami ciekawymi spostrzeżeniami i refleksjami. Koniecznie przeczytajcie. No i nie muszę dodawać, że przy wkładaniu ankiet do "Muzycznego podsumowania roku" zrobiły mi się odciski na dwóch palcach:) Nie narzekam, bo uwielbiam takie podsumowania. PS.Robiąc Raporty radiowe nagle tekst zniknął z ekranu komputera. Nie dałam już rady włożyć ich ponownie, ale obiecuje włożyć je jeszcze dzisiaj. Zapraszam i serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Idalia Tomczak - Eska Rock

Współautorka (obok Konrada Olszewskiego) programu Radar oraz czytająca i współtworząca serwisy informacyjne.

Trafiłam do radia przez przypadek, miałam z 15 lat i było to Akademickie Radio Index w Zielonej Górze. Między lekcjami w liceum biegałam z mikrofonem po mieście, czasami czytałam serwisy i nie widziałam poza tym świata. Potem była zielonogórska Eska - zadania te same, ale poziom zdecydowanie wyżej. W Warszawie pracowałam chwile w mazowieckim oddziale Polskiego Radia.

Maruda

W czasie dyskusji o abonamencie na rzecz publicznych mediów, gdzie zdaniem Marudy po raz kolejny udało się zainteresowanym przenieść ciężar tej rozmowy z kwestii 'za co mamy płacić' na 'płaćcie i basta', Maruda nieśmiało i niejako misyjnie właśnie, zwraca się z pytankiem do czytelników: cóż Wam uczynił gram, że uparcie odmawiacie mu prawa do odmiany przez przypadki. Nie jemu jednemu zresztą. Maruda marudziła na ten temat wielokrotnie.