RadioNewsLetter - Wydanie 527

Numer wysłany 2012-02-08

Drodzy czytelnicy, Tym razem RNL powstaje w przestrzeni wirtualnej między Polską, Ukrainą i Indiami. Kto by kiedyś pomyślał, że to będzie możliwe? Tak jak to, że Madonna w wieku 53 lat będzie lepiej wyglądała niż wtedy, gdy miała trzy dekady mniej. Mnie się to podoba, tak jak to, że 5 cm śniegu, który w ubiegły piątek pokrył Holandię całkowicie sparaliżował kraj. Ale co ja tu na takie tematy. Zapraszam do RNL, bo jest co poczytać. Dobrego tygodnia. serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Sławomir Assendi - Jedynka PR  

Zastępca dyrektora/redaktora naczelnego
Ktoś mądry powiedział: „nie ma nic bardziej praktycznego niż dobra teoria”. Radio zacząłem poznawać analizując w 1995 roku stosy drukowanych raportów, ówcześnie dostępnych badań słuchalności i analiz rynku radiowego. Wkrótce potem przyjechali do polski zaproszeni przez Agorę specjaliści z Cox Broadcasting i uczyli nas - 3 osobowy zespół - podstaw biznesu radiowego. Poznawałem technikę, zasady realizacji, metody badań marketingowych, programowanie, promocję i sposoby sprzedaży. Współtworzyłem biznesplany, koncepcje sieci stacji lokalnych, jeździłem na audyty lokalnych stacji radiowych i brałem udział w przeformatowaniu pierwszej w Polsce stacji radiowej – Radia Kolor Wrocław.

Komiwojażer smutku

Leonard Cohen w wieku 77 lat zamiast cieszyć się leniwym nieróbstwem emeryta, popijać czerwone wino i patrzeć jak krzywa rośnie, musi nagrywać nowe płyty i koncertować. A wszystko to za sprawą niecnego menadżera, który parę lat temu sprytnie opróżnił wszystkie jego konta bankowe i uczynił z barda żebraka. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło, bo dzięki tym niefortunnym okolicznościom fani mogą delektować się nowym krążkiem mistrza deprechy, zatytułowanym „Old Ideas”.