RadioNewsLetter - Wydanie 531

Numer wysłany 2012-03-08

Drodzy czytelnicy, Ten tydzień jeszcze krótszy od poprzednich. I już była wiosna, a zrobiło się biało. Nasza redakcja trochę potłuczona, przerzedzona, ale obiecujemy wrócić do formy, jak tylko temperatura się ustabilizuje. A w kolejnych rezultatach Radio Tracka już jest gorąco.... serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Piotr Bartyś - Radio RAM

Szef/dyrektor muzyczny
Od poniedziałku do piątku, od 20 do północy prowadzę autorski program muzyczny. Od kilku lat przygotowuję składanki, wydajemy je głównie po to, by promować stację – cztery Złote Płyty, dwie Platynowe. Jestem z tego naprawdę dumny, bo nietrudno sprzedawać płyty, kiedy dysponuje się medium o dużym zasięgu, ale kiedy Twoim podstawowym miejscem promocji jest lokalna stacja radiowa to już zupełnie inna bajka. Jestem też odpowiedzialny za wybór artystów na organizowane przez nas koncerty.

Siedem grzechów mediów

„Jak tak dalej pójdzie, to w mediach dziennikarzy zastąpią internetowi zarządcy contentu. Ale chyba nie chciałbym żyć w aż tak ciekawych czasach” – pisze dla MediaTory LAB Andrzej Stankiewicz (Newsweek). Jego zdaniem siedem największych grzechów polskich mediów to: prowincjonalizacja, internetowy kanibalizm, słabość kadrowa, zaściankowość właścicieli, tabloidyzacja, upolitycznienie i strach przed sądami prowadzą w Polsce do głębokiego kryzysu dziennikarstwa.