RadioNewsLetter - Wydanie 537

Numer wysłany 2012-05-10

Drodzy czytelnicy, Właściwie to my teraz mamy dwa tygodnie wakacji. To jest też powód, dla którego nie będzie nas na konferencji we Wrocławiu. Mamy jednak tam ‘swoich’ ludzi i wrażeń z konferencji na pewno w RNL nie zabraknie. Życzymy Mirkowi Ostrowskiemu udanej organizacji i wygodnych butów, a uczestnikom pomyślnych wieści o przyszłości radia i ciekawych, nowych znajomości branżowych. Przypomnijcie sobie jak to drzewiej bywało :) Serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Joanna Cieślak - Ospalska, Radio Plus Toruń/Bydgoszcz

Szef anteny Radia Plus Bydgoszcz i Radia Plus Toruń

Wcale nie urodziłam się z mikrofonem w ręku. W kołysce nie bawiłam się konsoletą. I nie jestem gadatliwa, więc nikt nie podejrzewał, że trafię do radia. Ba! Sama tego nie przypuszczałam. Tyle tylko, że lubiłam uczyć się nowych rzeczy, więc któregoś pięknego dnia, będąc uczennicą szkoły średniej, wzięłam udział w rekrutacji do tzw. Redakcji młodzieżowej Radia Toruń.

Muzyczny Nobel dla Paula Simona i Yo-Yo Ma

Szwedzi nie kochają polityki Stanów Zjednoczonych. Uwielbiają za to muzykę amerykańską i dlatego prawie co roku muzyczny Nobel dostaje się w ręce Jankesów. Rok 2012 nie jest wyjątkiem. Szwedzka Królewska Akademia Muzyczna przyznała tegoroczne nagrody Polar Music Prize wokaliście Paulowi Simonowi i wiolonczeliście Yo-Yo Ma (a może i Mie?). Obaj podzielą się milionem koron, co może nie jest dla nich zbyt atrakcyjną sumą, ale liczy się prestiż.

Wstęp do zaawansowanych technik kapitalizacji słowa

W komedii "Big Bang" Kondratriuka mieszkańcy pewnej polskiej wsi zastanawiają się, jak przywitać kosmicznych gości. W oczekiwaniu na wizytę przybyszów na stole pojawia się wódka, ta czysta i ta kolorowa i zakąska. Pada też postulat, by wkręcić więcej żarówek, by pokazać się na bogato. Jednak w pewnym momencie bohaterowie zastanawiają się, jak porozumieją się z przybyszami. - Jak człowiek chce, to się zawsze dogada - padło.