RadioNewsLetter - Wydanie 538

Numer wysłany 2012-05-17

Drodzy czytelnicy, Chyba nigdy nie było u nas tyle refleksji na temat cyfrowego radia. A to wszystko za sprawą konferencji we Wrocławiu, którą z wielką pasją zorganizował Mirek Ostrowski. W przyszłym roku mija 20 lat od pierwszej konferencji, którą my dla Was zorganizowaliśmy w Warszawie. A może by tak... jubileuszowo...:) serdecznie pozdrawiam alina

Teraz radio! - wrażenia z konferencji: Michał Niepielski, RMF FM

Tak dużej imprezy nie można było opuścić - największej od czasów Radio Conference Poland. Nawet jeśli nie jestem takim entuzjastą technologii rozsiewczego radia cyfrowego jak Mirek Ostrowski, to warto było tam być, żeby posłuchać, co na ten temat sądzą inni. Szczerze mówiąc spodziewałem się jednego wielkiego hymnu pochwalnego na temat technologii DAB, ale tak się nie stało.

Teraz radio! - wrażenia z konferencji: Ewa Kurzawa, Radio PiK

Nie jestem zbyt nowoczesna - należę do tych, którzy cenią sobie tradycje, ale jako radiowiec wiem, że muszę nadążać za rozwojem techniki, bo inaczej wypadnę z gry przed czasem, a podobno mam wytrwać do 67 roku życia. Czas taśmy, lepiku i żyletek minął bezpowrotnie. Sprzęt nagrywający jest coraz mniejszy, ma coraz więcej możliwości i daje coraz lepszą jakość dźwięku. U wielu z nas zmiany rodzą pewne obawy, wątpliwości, nieufność i pytania - po co? Dlaczego? Dla kogo? Czemu to ma służyć? Czy to aby nie sztuka dla sztuki...

Wizytówka: Maja Borkowska - Trójka

Jestem wydawcą porannej audycji "Zapraszamy do Trójki", prowadzę poranne rozmowy z publicystami oraz przygotowuję i przedstawiam przeglądy prasy.

W dzieciństwie oczywiście chciałam zostać piosenkarką, jak niemal każda mała dziewczynka :). Kiedy nadszedł czas wyboru, przez moment w grę wchodziły prawo, dziennikarstwo, a nawet... medycyna(!). W końcu jednak wybrałam polonistykę i dobrze zrobiłam, bo jestem po prostu humanistką.

Roxy poleca: Matt Corby - Brother

Któregoś pięknego dnia z anteny Roxy padła teza, że Antypody to wylęgarnia talentów. Coraz młodszych i zdolniejszych. Matt jest kolejnym, urokliwym potwierdzeniem tej tezy. Przyznam, że wcześniej o nim nie słyszałam, ale od teraz na pewno będę śledziła jego karierę bowiem singiel "Brother" z pokrytego w Australii trzykrotną platyną albumu "Into the Flame" przyprawia mnie o dreszcze za każdym razem kiedy go słyszę.

Muzyczny typ Marcina Sobesto: Maja Kleszcz & Incarnations - Nasza miłość

A dlaczego po polsku - skoro dookoła tyle nowych, dobrych piosenek z każdej strony świata? No właśnie dlatego, że po polsku. Gdy trochę bez pytania o zasadność i racjonalne możliwości grania po polsku - stanęliśmy przed koniecznością grania po polsku - piosenki w ojczystym języku, których granie przez radio jest przyjemnością stają się językiem uwagi. No ale miało być o pieśni.