RadioNewsLetter - Wydanie 540

Numer wysłany 2012-05-31

Drodzy czytelnicy, Jakoś przeżyliśmy "Dzień matki" w stacjach radiowych, ale nie wiem, czy damy rade z Dniem Dziecka. Bo ile sepleniących czy z korekcyjnymi maszynkami do zgryzu dzieci można wysłuchać w jednym dniu? I to w newsach... Wiem, każdy temat można ująć interesująco, ale co roku jest dokładnie tak samo. A może Wasza stacja robi coś innowacyjnego? Zapraszamy na łamy. W tym numerze prezentujemy porankowca z Holandii, bo tam nam najbliżej, ale mamy wśród czytelników takiego jednego marudę, który ciągle przynudza, że w RNL jest za dużo o Holandii. Może tak jest. serdecznie pozdrawiam alina

24 godziny z życia porankowca: Giel Beelen, 3FM

Od prawie ośmiu lat prowadzi poranek w publicznej stacji 3FM, gdzie zaczynał tak jak każdy młody DJ, od praktykowania i uczenia się podczas nocnych programów. Wdrażał się do fachu współpracując także z gwiazdami stacji wykonując zakulisową pracę redakcyjną i produkcyjną. W momencie, gdy ze stacji odszedł prowadzący poranne pasmo spełniło się jego największe marzenie - został porannym DJ jednej z najpopularniejszych stacji w holenderskim eterze.

Widząc jak jesteś aktywny zawodowo nazywaliśmy Cię ‘zwierzęciem radiowym’. Należysz do tych prezenterów, którzy schodząc z poranka z entuzjazmem wezmą zastępstwo za kolegę, który właśnie zaniemógł.

Wierzę w magię radia

Magia radia jest tym wszystkim, co dzieje się pomiędzy prowadzącym a słuchaczem – to wspólne emocje i poczucie, że jesteśmy razem, czyli nawiązanie łączności, niekoniecznie związane z fizycznym pisaniem maila czy telefonowaniem. Magia radia to rodzaj trudnej do wyjaśnienia więzi, która powstaje wtedy, kiedy zaczyna krążyć dobra energia. Kiedy z radia do słuchacza płynie pozytywna energia i sprawia, że słuchacz to samo czuje w stosunku do radia, którego słucha.