RadioNewsLetter - Wydanie 541

Numer wysłany 2012-06-07

Drodzy czytelnicy, Ostrzegamy, że w tym numerze RNL są teksty, które zawierają opisy scen mrożących krew w żyłach. Sami zorientujcie się, o których tekstach mowa. Życzę przyjemnej lektury i serdecznie pozdrawiam alina

To ja, Twoje radio. DAB+?

Jeszcze w grudniu ubiegłego roku, pytany przez RNL o możliwe technologie nadawcze w 2020 roku, od odpowiedzi uciekłem, nie tylko nie czując się kompetentnym, ale samokrytycznie przyznając się do dyletanctwa w tej części radiowej materii, czy raczej radiowego eteru. Dziś, co do samej technologii moja wiedza może nie jest większa, ale równo miesiąc po konferencji „Teraz Radio! Wrocław 2012”, mogę pokusić się o jej podsumowanie, a też i spróbować odpowiedzieć na pytanie, co dalej.

Zombiego wali się w głowę

Amerykanie kochają horrory, zwłaszcza filmy o kanibalach, wampirach i zombies. Kochają do tego stopnia, że nierzadko wydarzenia oglądane na ekranie stają się inspiracją do zachowań w życiu codziennym. Fikcja staje się rzeczywistością a rzeczywistość coraz bardziej zaczyna przypominać fikcję. W ciągu ostatnich dwóch tygodni byliśmy w USA świadkami horendalnych incydentów, w których główną rolę odgrywały różne odgryzane lub wyrywane części ciała.