RadioNewsLetter - Wydanie 551

Numer wysłany 2012-09-13

Drodzy czytelnicy, Ten RNL powstał w biegu i na kolanie... jesteśmy w rozjazdach i wręcz wymusiłam na Cesco krótką refleksję z IBC w Amsterdamie. Gdyby wśród czytelników był ktoś, kto też był na tej największej konwencji dla nadawców w Europie i chciałby się podzielić swoimi przemyśleniami jest bardziej niż mile widziany/-a. No i mamy zaskakującą wiadomość z Chojnic. Samo życie. zapraszam do lektury i serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Marcin Martinez Wiśniewski - Radio Gra

Z-ca red. naczelnego ds. programowych
Wszystko zaczęło się od zakupu magicznego sprzętu HI-FI kupionego za skrzętnie odkładane młodzieńcze złotówki. A był to odbiornik wyjątkowy, bo posiadał funkcję, która dziś wydaje się może śmieszną, ale wówczas to był niezły wyczes tj. możliwość programowania swoich ulubionych stacji radiowych i włączania ich za pomocą jednego guzika... I ten moment uznałem za początek drogi ku radiu.

40 rocznica Banacka

Kongres Polonii Amerykańskiej to organizacja, której głównymi zadaniami są dbanie o interesy Polski i pomaganie Polakom, mieszkającym na terenie USA. Członkowie Polonii również bacznie śledzą prasę, radio i telewizję, by wyłapywać wszelkie antypolskie informacje czy wypowiedzi, dając im skuteczny lub mniej skuteczny odpór. I tak ostatnio dostało się Obamie za ”polskie obozy zagłady” i burmistrzowi Waszyngtonu za nazwanie Polaków obraźliwym określeniem ”Polacks”.

Muzyczny typ RNL: Bob Dylan - Duquesne Whistle

Świat muzycznych recenzentów oszalał na punkcie Jego 35 płyty ‘Tempist’, dając wymarzoną ilość pięciu gwiazdek. Złośliwi mówią, że taki entuzjazm i zachwyt mediów zdarza się w sytuacji, gdy się wcześniej położyło na kimś … proszę wybaczyć słowo … lachę. Ale jak napisał brytyjski dziennikarz w The Guardian “Dylan's latest is angry, growling and mostly great fun. But comparing it to his best work is way over the top’.