RadioNewsLetter - Wydanie 557

Numer wysłany 2012-10-31

Drodzy czytelnicy, W tym wyjątkowym tygodniu mieliśmy się nie wydawać, ale Ryszard Wojciul przesłał swoje przemyślenia, które są reakcją na tekst Tomka Kaczyńskiego z ostatniego RNL i w ten sposób zdopingował nas do złożenia numeru nr 557, a my zdopingowaliśmy resztę redakcji. Doping jest ważny i chociaż z nikim się nie ścigamy jest nam regularnie potrzebny:) Dziękujemy wszystkim, którzy nas regularnie dopingują. życzę miłej lektury i serdecznie pozdrawiam alina

Wizytówka: Piotr Sikora - Radio Szczecin  

Dyrektor Marketingu, wcześniej także dj, szef muzyczny, dyrektor programowy

Od zawsze słuchałem mamy i taty, potem dziadków. Po paru latach do tego zacnego grona dołączyło także radio. To ostanie zdominowało moje życie do tego stopnia, że rodzice zaniepokojeni byli faktem, że nie mam żadnych normalnych zainteresowań. Koledzy zbierali znaczki, opakowania po papierosach, puszki a nawet silili się na hodowlę rybek akwariowych. Ja przybity byłem do swojego pierwszego radiomagnetofonu "Marta", na którym nagrywałem kolejne odcinki Studia Stereo i Listy Przebojów Programu III.

Muzyczny typ RNL: Marteria, Yasha & Miss Platnum - Lila Wolken

Nie znam wielu piosenek po niemiecku, ale pamiętam dokładnie moment, kiedy podczas jednej z wielu naszych tranzytowych podróży przez Niemcy usłyszeliśmy w tamtejszym radiu utwór 'Der Weg' zaśpiewany przez Herbeta Gronemeyera. Przepiękna i emocjonalna piosenka o miłości i utracie najukochańszej osoby. O bólu, o bezsilności i o tym, że ‘Das leben ist nicht fair’. Od tamtego dnia inaczej słucham niemieckich piosenek.